BAŞKAN ADEM SAĞLIKÇILARIN SESİ OLDU!

CHP 31 Aralık 2021 16:31
Videoyu Aç BAŞKAN ADEM SAĞLIKÇILARIN SESİ OLDU!
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, sağlık sistemindeki işlevsizliklerle ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Adem, "Sağlıkçılar beyin göçü yapıyor" dedi. 
"SADECE HAKKI OLANI İSTİYORLAR"
Sağlık çalışanlarının taleplerini bir türlü yerine getirmeyen ve işlevsiz sağlık sistemini düzene sokmayan iktidara seslenen Erhan Adem, yaptığı açıklamada, "Sağlıkçı çok fazla bir şey istemiyor, sadece hakkını istiyor. Ama iktidar yine kendini düşünüyor ve gerekli olan düzenlemeleri yapmıyor. Beyin göçü başladı. Artık doktorundan, hemşiresine, radyolojisinden, sekreterine herkes dil öğrenip, yurt dışına gitme hayalı kuruyor. Yakında o övünülen hastanelerin içinde doktor kalmayacak. İktidar bunu farkında değil" dedi. 
Sağlıkçıların taleplerini sıralayan Adem, "İstihdam yetersizliğinin giderilmesi için 100 bin atama, yoksulluk sınırı üstünde tek kalem maaş, etkin ve caydırıcı sağlıkta şiddet yasası, farklı istihdam modellerine son verilmesi, sağlık Yönetimi Bölümünün hakkı verilsin. İşte sağlıkçıların istedikleri bu kadar. Ne bir eksik ne de bir fazla. Bu istekleri onların hakları. İktidar bu konuda acil düzenlemeler yapmalı" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat