Başkan Ağaç: “Bu ülkenin gündemi; ekonomi, geçim sıkıntısı”

Genel 8 Ocak 2021 13:36
Videoyu Aç Başkan Ağaç: “Bu ülkenin gündemi; ekonomi, geçim sıkıntısı”
A
a
 Sosyal medya hesabından bir esnafla olan diyaloğunu paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, “Kasap; ‘işler çok kötü, dün bir kadın geldi 5 liralık kıyma istedi, ağlayacak gibi oldum’ dedi, bunu duyunca benim de gözlerim doldu... Bu ülkenin gündemi; ekonomi, geçim sıkıntısı” dedi.

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duygulandırdı. Gümüşhane’de hizmet veren bir kasapla arasında geçen diyaloğu anlatan Başkan Ağaç, Türkiye’nin gündeminin ekonomi olduğunu, gündemi değiştirmeye çalışanlara fırsat verilmemesi gerektiğini dile getirdi. Ağaç’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:
 “Gümüşhane'de her gün Çarşı Pazar dolaşıyorum; geçen gün bir kasap dükkanına girdim, ‘işler nasıl’ diye sordum. Kasap; ‘işler çok kötü, dün bir kadın geldi 5 liralık kıyma istedi, ağlayacak gibi oldum’ dedi, bunu duyunca benim de gözlerim doldu... Bu ülkenin gündemi; ekonomi, geçim sıkıntısı, enflasyon %50'lere varmışken kamu çalışanı veya emekliye verilen yüzde 7,5 yıllık zam, gelir dağılımındaki büyük adaletsizlik, yoksulluk; yani Türban, Ayasofya, HDP falan değil... Lütfen gündem değiştirme çalışmalarına ve algı yönetimine kimse kapılmasın.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat