BAŞKAN AĞAÇ: “MUHALEFETİN BASKISI OLMASA BUNU BU İKTİDAR HAYATTA YAPMAZDI”

Genel 25 Ocak 2021 20:28
Videoyu Aç BAŞKAN AĞAÇ: “MUHALEFETİN BASKISI OLMASA BUNU BU İKTİDAR HAYATTA YAPMAZDI”
A
a
 Esnafın vergi ve kredi borçlarının 6 aylığına ertelenmesine ilişkin yazılı açıklama yapana CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, “Hep bizi yıkıcı muhalefet olmakla suçlamayı adet edinenlere sesleniyorum; Muhalefetin baskısı ve ısrarı olmasa bunu bu iktidar hayatta yapmazdı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, yazılı bir açıklama yaparak, esnafın vergi ve kredi borçlarının 6 süre ile ertelenmesine ilişkin, gelişmenin muhalefetin baskısı sonucunda yaşandığına değindi. Gümüşhane İl Özel İdaresindeki mühendis alımı sınavının iptaline ilişkin de konuşan Başkan Ağaç’ın açıklamasının başlıkları şöyle:

“YIKICI MUHALEFET YAPMAKLA SUÇLAYANLARA SESLENİYOR”

“Esnafımızın sorunlarını ve alınması gereken tedbirleri aylardır her fırsat ve ortamda dile getiriyoruz, çözüm önerilerimizi sunuyoruz. Israrla yaptığımız kamuoyu bilgilendirme çalışmaları ile ortaya çıkan yoğun taleple; bugün esnafın vergi ve kredi borçları 6 aylığına ‘Mücbir Sebep’ çerçevesinde ertelendi. Hep bizi yıkıcı muhalefet olmakla suçlamayı adet edinenlere sesleniyorum; Muhalefetin baskısı ve ısrarı olmasa bunu bu iktidar hayatta yapmazdı. 

“BİZİM TEKLİFİMİZİ AYNEN UYGULAMAK ZORUNDA KALDILAR”

Hatırlayın; asgari ücret bin 500 lira olsun dediğimizde; ‘Nereden bulunacak bu para, olacak şey değil’ dediler ama sonra bizim teklifimizi aynen uygulamak zorunda kaldılar. ‘Çalışan ve emeklilere birer maaş bayram ikramiyesi verilsin’ dediğimizde de aynı tepkiyi ortaya koymuşlardı, sonra birer maaş değil ama; biner TL ikramiye ödemeyi kabul etmek zorunda kaldılar. Taşeron işçiler konusunda da bizim ısrarımızla adım atmak zorunda kaldılar. Şimdi; EYT’liler, 3600 Ek Gösterge, atanamayan öğretmenler, Korona’nın Sağlık Emekçileri için Meslek Hastalığı Sayılması, Aşılamanın eşit, düzgün, planlı ve hızla yapılması vb. pek çok konuda yaptığımız tekliflerde de gerekli adımların atılmasını bekliyoruz.

“BÖYLE BİR ŞEY YOKTU, SINAV NEDEN İPTAL EDİLDİ?”

Geçen hafta İl Özel İdaresine dört mühendis alımı yapılacaktı, alınacak kişilerin önceden ayarlandığını duyduk, ilgilileri uyardık ve sessiz sedasız yürütülmek istenen bu işi kamuoyu ile paylaşarak oyunu bozduk. Pek çok vatandaş bu alımı bizlerin açıklamalarından öğrendi. Kamuoyu baskısı oluşunca sonuçta bu alım durduruldu. AKP İl Başkanı ‘yok böyle bir şey, ispatlasınlar’ demiş. Sayın Başkan madem böyle bir şey yoktu; peki niye bu sınav son dakikada iptal edildi? 

“BIRAKIN BU, ‘HAK YEMEYİZ’ SÖYLEMLERİNİ” 

Bu ülke vatandaşı en büyük partizanlık ve adam kayırma işini bu iktidar döneminde gördü, görmeye devam ediyor. Bırakın Kadrolu personel alımını; İŞKUR aracılığı ile yapılan 6 aylık TYP alımında, hatta TMSF’ye devredilen Koz Altın İşletmesine alımlarda dahil; parti üyeliği ve parti referansı istendiğini, arandığını sağır sultanlar bile duyuyor, biliyor. Bırakın bu ‘Hak Yemeyiz, ayrım yapmayız, herkese adil davranırız’ söylemlerini. Herkes her şeyi biliyor ve görüyor. Vatandaşlarımızdan sadece biraz daha sabırlı olmalarını rica ediyorum. Çünkü; ilk seçimde bu iktidar gidecek. İnşallah bu ülkede; hakkı, adaleti savunan, vatandaşlar arasında ayrım yapmayan, usulsüzlük ve yolsuzlukları, rüşveti ve torpili sonlandıran bir iktidarı halkın oyları ile kuracağız.”
1000
icon
Selma ciftci 28 Ocak 2021 01:25

Teşekkürler Başkan Umarım .İlk seçim de Bu ikdari göndermek nasip olur..Bunun için çok çalışmak çok çalışmak gerekir Köylere ilçelere Halka anlatmak çok iyi anlatmak lazım, anlamaz yoksa milletimiz gittikce ve nasıl felakete Sürükleniyor Ülke.. En azından şunu sormak gerekli .Tek adamla yönetilmek güzel bir seymi? Meclis var, 600mv li var ne iş yaparlar. Muhalefet var birtane önerisi kabul edilmedi 18 yıldır.Bakanlari ,var birtanesi kendi Bakanlıkları ile bir TV de bir konuşmaları bir aciklamalarina rastlamiyoruz.? CB. Hergun hersaat TV de her konu ya hakim sağlık, Milliegitim, yargı, tarım, vs,vs vs Adam Parti başkanımi Cumhurbaşkanı,mi Başbakanmi? Hepsimi. Sarayın da fahiş maaslarla emrinde çalıştırdığı memurlar.sirf ona metin yazıyor,, oda sadece çıkıp camdan bu metinleri okuyor.Boyle Ülke yönetimi olmaz Bizim ülkemiz böyle yonetilmemeli..Bunu çok iyi anlatmak lazım Ülkemin aklı biraz kit insanına.. saygılar başkan kolay gelsin...

0 0 Cevap Yaz
Cafer duzgun 26 Ocak 2021 04:54

Ağzına saglik başkanim

0 0 Cevap Yaz
Ramazan GÖK 25 Ocak 2021 23:56

Cumhuriyet Halk Partisinın halkımızı istediği şekilde refah ve hak ettiği bir seviyeye getireceği kamuoyunda da gözle görülür bir şekilde anlaşılmaya başladı.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat