Başkan Akıllı’dan Boğaziçi Atamasına Tepki

Genel 23 Ağustos 2021 13:25
Videoyu Aç Başkan Akıllı’dan Boğaziçi Atamasına Tepki
A
a
CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Boğaziçi Üniversitesi Rektör atamasını eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı. 
Atama kararını eleştiren CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, “Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri rektör seçimi oylamasında %95 olumsuz oy alan Prof. Dr. Naci İnci, bir gece yarısı Boğaziçi'ne rektör olarak atandı. Başkanlık sistemi böyledir, halkın istekleri yerine Başkanın istekleri yürürlüğe konur. Bir gece atar, bir gece görevden alır” dedi.
Üniversitelere rektör atamalarında tek adam kararlarının akademik camia ve öğrencilerde de rahatsızlık oluşturduğuna vurgu yapan Başkan Akıllı, “Bir gecede rektör ataması yapılıyor. Yüzde 95 olumsuz oy alan kişi hangi kriterlere göre rektör olarak atandı. Rektör atamalarında kriter akademik camianın istekleri baz alınmalı. Ama ben yaptım oldu mantığı devam ediyor. Erdoğan’ın 1 Ocak 2021 tarihli kararnamesiyle Melih Bulu göreve getirilmişti. Yaşanan olaylar ortada iken yine istenmeyen biri rektör olarak atanıyor. Burada tek adam ben kimsenin istek ve taleplerine göre karar vermiyorum, canım ne isterse onu yaparım mesajı veriyor” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat