BAŞKAN ALACA, MERSİN’ İN İŞGALDEN KURTULUŞUNU KUTLADI

Genel 2 Ocak 2021 14:09
Videoyu Aç BAŞKAN ALACA, MERSİN’ İN İŞGALDEN KURTULUŞUNU KUTLADI
A
a
Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Alaca, 3 Ocak 1922’de verilen destansı mücadele ile kazanılan zaferin Mersinliler olarak bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, " ülkemizin, milletimizin bekası, gelişmesi ve kalkınması için her zaman bir itici güç olmuştur    " dedi.

Alaca, "Tarih boyunca hür ve bağımsız olarak yaşamış yüce milletimiz vatanımıza, bayrağımıza, kardeşliğimize, birlik ve bütünlüğümüze uzanan hain ellere asla geçit vermemiş, bundan sonra da vermeyecektir. Aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı ile tüm dünyaya gösterdiği hürriyet ve bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığını Mersinliler de 3 Ocak’ta yaşlısından gencine, kadınından erkeğine verdiği mücadele ile göstermiştir. Bu anlamda bizler ecdadımıza layık olmak ve bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.  

Bu duygularla; Mersinli hemşehrilerimin 3 Ocak Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vatan ve Millet uğruna bedenlerini siper ederek şehadet ve gazilik mertebesine erişen tüm kahramanlarımızı sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, saygılarımı sunuyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat