Başkan Aşkar, “Biz Halk İle İttifak İçindeyiz”

Genel 9 Nisan 2022 09:08
Videoyu Aç Başkan Aşkar, “Biz Halk İle İttifak İçindeyiz”
A
a
DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, parti olarak hiçbir siyasi kuruluşla ittifak içerisinde olmadıklarını belirterek, “İttifak olarak biz zaten halkın ittifakıyız” dedi.,

DSP’li Başkan Aşkar, partilerin ittifakı konusunda konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin solcu bir parti olduğunu ancak daha önce AKP içerisinde olan ve daha sonra onlardan ayrılarak parti kuran kişilerle ittifak halinde olduğunu belirterek, “Biz zaten şu anda normal şartlarda ittifak halindeyiz. Soracak olursanız bu ittifak nedir? Herkes merak ediyor ya…  Herkes bir ittifak halinde ya…  Bilinen CHP hani biz solcuyuz, biz şöyleyiz, biz böyleyiz diyorlar ya… Yanlarına baktığımız zaman bugün bir Deva Partisi’nin nasıl olduğu, başındaki sayın Ali Babacan'ın nereden geldiği, eski başbakanlardan sayın Davutoğlu'nun nereden geldiği, daha önce hangi partide olduğu belli. Halk bunu görüyor. Halk sonuçta neyin ne olacağını biliyor. Millet ittifakı konusuna gelince;  şimdi bugün baktığınız  zaman halktan yana yapılan ekonomi nasıl batmış, nasıl gitmiş,  nasıl gelmişiz biz bunu bilmiyoruz. Denenmişin denemesi olmaz. O yüzden ben çok fazla süreceğini düşünmüyorum millet ittifakının. Zaten bir toplantı da Ali Babacan beye sorduğumda, bana şöyle demişti. ‘’ biz şuan tam olarak ittifak halinde değiliz ama parlamenter sistem olarak çalışmalar yapıyoruz,  şuan henüz hiçbir şey belli değil. Ne olacağı belli değil.’’demişti” dedi.

“İttifak olarak biz zaten halkın ittifakındayız” diyen başkan Aşkar, “Halk demek DSP demek, DSP demek halk demek.  Bunun halkımız bilincine vardığı zaman, şöyle bir geçmişine baktığı zaman, zaten koşa koşa DSP  ye gelecektir. Bugün DSP var ise halk var, adalet var, özgürlük var yani daha başka ne diyebilirim. O yüzden her zaman için DSP DSP  ve DSP diyoruz.  Bugün tek başımıza biz iktidar olacağız ve tek başımıza ittifak yapacağız demiyoruz. Biz zaten halk ile beraber ittifakız. Halkın takdiri neyse o olur. Halk bizi nasıl yönlendirirse biz orada oluruz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat