BAŞKAN ASLAN :"15 TEMMUZ SİYASETİN KARANLIK YÜZÜ" 

Türkiye 14 Temmuz 2021 22:14
Videoyu Aç BAŞKAN ASLAN :"15 TEMMUZ SİYASETİN KARANLIK YÜZÜ" 
A
a
Gelecek Partisi Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Alparslan Ziya Aslan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Gelecek Partisi Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Alparslan Ziya Aslan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü unutmadıklarını belirterek, ''Aradan geçen beş yıla rağmen 15 Temmuz darbe girişimi hala aydınlatılmamış, siyasi ayağı ortaya çıkarılmamış karanlık bir sayfa olarak karşımızda duruyor. 15 Temmuz darbe girişimi başarısız olsa da beş yıldır kalıcı hale getirilen OHAL rejiminde en temel hak ve özgürlüklerimizi, hedef alan saldırı dalgası sürüyor. 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasında, bir girişim olarak kalmasında toplumun tamamının, tüm siyasi partilerin darbe karşıtı tutumu belirleyici olmuştur. Ancak topluma ve parlamentoya yansıyan bu geniş birliktelik yıllardır ajandasında tuttuğu planları hayata geçirmeyi hedefleyenler tarafından görmezden gelinmiştir. 15 Temmuz darbe girişimi demokrasi, özgürlük ve barış talep eden tüm kesimleri hedef alan bir saldırı dalgasının fırsatı haline getirilmiştir. '' dedi. 

"Türkiye'nin geleceği için çalışacağız''

Ülkemizde ki usülsüzlüğe değinen Başkan Aslan şöyle devam etti:
"OHAL döneminde çıkarılan KHK’ler ile hukuk ayaklar altına alınmış, anayasa rafa kaldırılmıştır. En temel hak ve hürriyetlerin, ve özgürlüklerin alabildiğine sınırlanması, halkın oyları ile seçilen milletvekillerinin, belediye başkanlarının hukuksuzca görevden alınması, tutuklanması, kayyım atamaları olağan hale getirilmiştir. Sessiz, tepkisiz bir toplum yaratma hedefi ile darbe girişiminde bulunan yapı ile hiçbir alakası olmayan yüzlerce medya kuruluşu, dernek ve vakıf kapatılmıştır. Ülkemiz dünyada en çok tutuklu gazetecinin, siyasetçinin bulunduğu bir ülke haline getirilmiştir. Kamu hizmetleri alanında kariyer ve liyakat tamamen ortadan kaldırılmış, torpil, kayırma ve hukuksuz güvenlik soruşturmaları ile siyasal kadrolaşmanın kapısı sonuna kadar açılmış, güvencesiz istihdam temel istihdam biçimine dönüştürülmüştür. On binlerce kişi herhangi bir yargı süreci olmadan sorgusuz, sualsiz hukuksuz bir şekilde OHAL KHK’leri ile işinden ekmeğinden edilmiş, aileleri ile birlikte açlığa, sosyal ölüme terk edilmiştir.
 Başta siyasi ayağı olmak üzere darbenin tüm yönleriyle açığa çıkarılmasını ve sorumluların yargı önünde hesap vermesini istiyoruz. Nereden gelirse gelsin, adı ister askeri ister sivil darbe olsun tüm darbelerin, baskıcı-otoriter yönetimlerin karşısında tutum almaya devam edeceğiz.Türkiye'nin geleceği için mücadelemizi sürdüreceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat