BAŞKAN ATEŞ’TEN İKİZDERE AÇIKLAMASI “PROVOKASYONA GELMEYECEĞİZ

Genel 21 Mayıs 2021 01:02
Videoyu Aç BAŞKAN ATEŞ’TEN İKİZDERE AÇIKLAMASI “PROVOKASYONA GELMEYECEĞİZ
A
a
İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İkizdere’de yaşadığı olaya ilişkin konuştu.

Rize İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın yapmak istediği taşocağına karşı köylülerin eylemi devam ederken, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in köylülere destek ziyaretinde bulunacağı alan jandarma tarafından sarıldı.

AKŞENER: “EZAN SAATİ İFTİRA EDİYORSUNUZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yanına yaklaşan bir şahıs, "PKK ile işbirliği yapan CHP ile neden birliktesiniz? Açıklama yapar mısınız?" diye sordu. Akşener ise, "Yapmıyoruz kardeşim. Ezan saati iftira ediyorsunuz. Sizi Allah'a havale ediyorum. Meral Akşener'e diyorsunuz. Megri megriyi ben mi söyledim? Osman Öcalan'ın mektubunu ben mi okuttun? Hadi oradan" diyerek tepki gösterdi.

“HERKES HER ŞEYİ BİLİYOR”

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş de Akşener’in yaşadığı olayla ilişkin, “Eğer emniyet teşkilatı orada o provakasyonu yapanları uzaklaştırmış olsaydı orada hiçbir şey olmazdı ama maalesef emniyetteki memurlar oradaki olayı çıkartan insanları korumaya aldılar"dedi.

"İktidarın cebini doldurduğu bir şirket doymak bilmiyor" diyen başkan Ateş," Güzelim doğayı katletmek için her şeyi yapıyorlar. Köylüler de cennet vatanımızın bir parçasında yeşilini, doğasını korumak için bu durumu kabul etmediklerini söylüyorlar. Genel Başkanımız da o insanları dinlemek için oraya gidiyor ve anlamsız bir tepkiyle karşılaşıyor. PKK nerede İYİ Parti nerede? Bizi başkalarıyla karıştırıyorlar, bizi kendileriyle karıştırıyorlar. Genel Başkanımızın dediği gibi megri megriyi biz mi okuttuk? El ele Şivan Perver’le biz mi sahnelerde alkış tuttuk? Öcalan’ın mektubunu biz mi okuttuk TRT’de? Biz mi kelle dedik şehidimize? Herkes her şeyi biliyor. Bu tür girişimler tetikçilik ve provokatörlükten başka bir şey değildir ve biz bu tür ayak oyunlarına, provokasyonlara İYİ Partililer olarak hiçbir zaman gelmeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat