Başkan Atsan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Dolayısı ile Mesaj Yayınladı

Genel 6 Mart 2021 21:18
Videoyu Aç Başkan Atsan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Dolayısı ile Mesaj Yayınladı
A
a
Gelecek Partisi Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Atsan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında kadına yönelik yapılan şiddete değinen başkan Atsan, her geçen gün cinayet sayılarının arttığını söyledi. 

Emekçi kadınlarımızın iş yerlerinde dahi maruz kaldığı mobing ve tacizlerin inanılmaz boyutlara ulaştığını aktaran başkan Atsan, yaptırımların yetersiz kaldığının da altını çizdi. 

Başkan Atsan, "Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır.  Kadınlarımızın sahip olduğu her hak, özünde milletimizin tüm fertleri için büyük bir ümit kaynağıdır. Çünkü toplumsal huzur; bir annenin, bir eşin kalbindeki huzurla yakın alakalıdır ve kadınların sahip olduğu haklarla birlikte demokrasimiz güçlenerek daha sağlıklı işler hale gelecektir.  Sosyal ve ekonomik hayatın her alanında büyük fedakarlıklar gösteren ve rol üstlenen kadınlarımıza sahip çıkmalı ve hak ettikleri değeri vermeliyiz. Şanlı tarihimize baktığımızda Türk kadını tarihimizin her devresinde eşsiz fedakarlık ve cefakarlık göstermiş, cephelerde kahramanlıklarla destanlaşmış, hayatın her alanında önemli sorumluluklar almıştır. Bu vesileyle, kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği daha güzel bir dünya ümidiyle tüm vefakar kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat