BAŞKAN ATSAN, NAKLİYECİLERİN DERDİNİ AKTARDI

Genel 22 Şubat 2021 12:48
Videoyu Aç BAŞKAN ATSAN, NAKLİYECİLERİN DERDİNİ AKTARDI
A
a
Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Atsan, nakliyecilerin yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok alanda zorluklar yaşandı, yaşanıyor. Sancılı bir süreçten geçen bir diğer meslek grubu da nakliyeciler oldu. Gelecek Partisi Manisa Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Atsan, nakliyeciler ile yaptığı görüşmeyi, onların yaşadıkları sorunları aktardı. Başkan Atsan nakliyecilerin kendisine devletin, milleti kaderine terk ettiğini söylediğini anlattı. Atsan, nakliyecilerin hükümeti istifaya ve erken seçime davet ettiğine de dikkat çekti.

“MADEM AVRUPA’YA AYAK UYDURUYORUZ PUANLARI KALDIRIN”

Ziyaretleri sırasında bir nakliyeci ile sohbetini anlatan Başkan Atsan, nakliyecinin ağzından dökülen sözleri şöyle aktardı: 

“Dijital Takograf ve Ağır Vasıta Sürücüleri Ehliyet Puanlaması. Günümüz Türkiye’sinde nakliye sektöründe işler çok karışık. Avrupa Birliği ülkesiymişiz gibi davranılarak araçlara dijital takograf taktırdılar. Amaç güya kazaları önlemek, çalışma saatlerini düzenlemek. Peki şunu söylüyorum bir tır şoförü olarak neyimizi koruyup kolladınız da bize ceza yazmak için yer arıyorsunuz? Altyapısı yapılmamış bir projeyi hayata soktunuz, bizi zor durumda bıraktınız. Biz taksi sürücüsü değiliz. 100 puan ne demek oluyor? Her gün yollardayız. Saçınızı kesen makastan, ayağınıza giydiğiniz çoraplara kadar biz taşıyoruz. O yüzden puan sistemimiz değişmeli. Avrupa’da ehliyetlerde böyle bir şey yok. Madem Avrupa’ya ayak uyduruyoruz, kaldırın puanları. 24 saatte 9 saat kullanım veriyorsunuz peki bir fabrika işçisi 8 saat çalışıp 4 saat mesai yapabilirken biz neden 9 saat sürüş yapıp 4 mesai yapamıyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat