Başkan Aydın Akbaş’dan ‘Mevlit Kandili’ mesajı

Genel 17 Ekim 2021 14:44
Videoyu Aç Başkan Aydın Akbaş’dan ‘Mevlit Kandili’ mesajı
A
a
İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed’in (S.AV) dünyaya teşriflerini müjdeleyen Mevlit Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında; Mevlit Kandili’ne ulaşmanın sevinci, huzuru ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirten İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, Hazreti Muhammed’in (S.AV) doğum günü olan ve insanlığın dirilişinde, karanlığın aydınlığa çıkışında önemli yere sahip olan bu günü güzel şekilde değerlendirmek gerektiğini söyledi. 

İYİ Parti Başkanı Aydın Akbaş, “Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimizin yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna, en önemli hadiselerinden biridir. Dinimizin emirlerini insanlığa ulaştıran, gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle yaratılış ve varoluşun sırrını anlamaya, bilgi, inanç ve selâmete çağıran Peygamberimiz, bütün ahlâki güzellikleri yaşayarak öğütleyen örnek bir kişidir” dedi.
“Millet olarak her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bugün ve mübarek geceleri birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullanan Başkan Akbaş, mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu manevi günlerde yaşlıların, hastaların, eş-dost ve akrabaların ihmal edilmemesi ve gönüllerini hoş tutmak gerektiğini vurguladı. 

Başkan Akbaş, “Tüm İslam âleminin Mevlit Kandili’ni en içten dileklerimle tebrik ediyor, ülkemize ve tüm insanlık âlemine, Çankırı’mıza sağlık ve esenlikler getirmesi diliyorum” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat