BAŞKAN BARLAS ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI

Genel 17 Mart 2021 13:14
Videoyu Aç BAŞKAN BARLAS ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI
A
a
Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“106 yıl önce çağının en güçlü devletlerine karşı 'Çanakkale Ruhu'yla kenetlenen ecdadımız, istiklâlini ve istikbâlini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını kanını ve canını feda ederek tarihe altın harflerle nakşedilen emsalsiz bir destan yazmıştır” diyen başkan Barlas, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye Cumhuriyeti'nin ön sözünün yazıldığı, Millî Mücadele'nin temellerinin atıldığı, tarihte eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi, esaret altında yaşayan bütün mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur. Türk milleti, tarihi boyunca varlığına yönelen tehditler karşısında daima birlik ve beraberlik ruhuyla yekvücut olmuş, vatanını bedeli ne olursa olsun korumasını bilmiştir. Üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehitlik ve gazilik mertebesine yükselen, ismi bilinen bilinmeyen tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne emanetleridir. Bizler istiklâlimiz ve istikbâlimiz söz konusu olduğunda atalarımızdan devraldığımız bağımsızlık ruhunun hakkını verecek ve bir avuç vatan toprağı için cihanı karşımıza alıp atalarımıza layık nesiller olduğumuzu ispat etmekten çekinmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümünü kutluyor; Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda ve terörle mücadelede kanlarını bu aziz millet ve bu kutsal topraklar için akıtmış tüm şehitlerimizi ve başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla, minnetle ve şükranla anıyorum"
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat