BAŞKAN BARLAS'TAN DİDEM ARSLAN YILMAZ’A “VİCDANA VE İNSANLIĞA YAKIŞMADI”

Genel 25 Ağustos 2021 14:56
Videoyu Aç BAŞKAN BARLAS'TAN DİDEM ARSLAN YILMAZ’A “VİCDANA VE İNSANLIĞA YAKIŞMADI”
A
a
Gelecek Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas, sunucu Didem Arslan Yılmaz’ın Kürtçe konuşan kişiyi yayından almasına tepki gösterdi.
Show TV'de Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu programa katılan Şanlıurfalı ailenin üyelerinden biri Kürtçe konuştu. Katıldığı yayında yeğenleriyle Kürtçe konuşan kadın, Didem Arslan Yılmaz tarafından yayından atıldı.

Arslan’ın tavrına Gelecek Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas’tan tepki geldi Başkan Barlas, “Başarılı kadınları, azmeden kadınları ekranlarda görmek, hayatın her alanında görmek çok güzeldir. Ancak iş ırkçılığa, ayrımcılığa gelindiğinde ise ne kadın ne de erkekten söz etmek mümkündür. Böyle bir durumda insaniyet ve vicdan her zaman ön plana çıkar. Dün de tam olarak vicdaniyet ve insanlık adına yakışmayan bir ana şahit olduk.” dedi.

“BU DURUM BİRÇOK SORUNUN TEMELİDİR”

Başkan Barlas sözlerinin devamında, “Sayın Didem Arslan, gayet doğal bir şekilde Kürtçe konuşan bir insanımızı manasız ifadelerle yayından kovdu. Ancak aynı Didem Arslan yayındaki başka bir konukla İngilizce konuşmaktan hiç çekinmedi. Bu durum aslında ülkemizde yaşanan birçok sorunun temelidir diyebiliriz.” şeklinde konuştu.

“DİDEM ARSLANI KINIYORUM”

Gelecek Partili Barlas son olarak, “İçimizdeki insanın diline saygı göstermeden tahammülsüzce tavırlarda bulunurken, İngilizce ya da farklı bir yabancı dil konusunda bu tutumu göremiyoruz. Zaten böyle bir tutum içine girilmesi de doğru değil. Burada basitçe Kürtçe ve Türkçe bilen birisi anlatılanı çevirebilir ve konu kolaylıkla çözülebilirdi. Ancak Kürtçe konuşan birisine “Burası Türkiye Cumhuriyeti” derken, siz o Kürtçe konuşan insana senin ülken değil mesajını vermek istiyorsun. İşte en büyük yanlış da burada. O yüzden Didem Arslanı sergilediği tavır ve sarf ettiği sözler nedeniyle kınıyorum.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat