BAŞKAN ÇAKIR: “CUMHURİYETİMİZ YÜZYILIN EN TEHLİKELİ ZAMANLARINDAN GEÇİYOR”

Genel 9 Şubat 2021 13:11
Videoyu Aç BAŞKAN ÇAKIR: “CUMHURİYETİMİZ YÜZYILIN EN TEHLİKELİ ZAMANLARINDAN GEÇİYOR”
A
a
 CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, yazılı bir açıklama yaparak son dönemde Valilerin tutumlarını ve hükümeti eleştirerek, “Kanla ve gözyaşıyla, milli değerlerin göğüslenmesi ile kurulan Cumhuriyet’imiz yüz yılın en tehlikeli zamanlarından geçiyor” dedi.

Kurtuluş Savaşı döneminin ayrılıkçı ve Kuva-yı Milliye düşman İskilipli Atıf’ın ölüm yıl dönümünde Atıf Derneği’nin düzenlediği törene Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin katılmasına ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır tepki gösterdi. Cumhuriyet’in Valisinin, Cumhuriyet’e karşı birine saygı duymasını ve ona minnet etmesini çok tehlikeli bulduğunu dile getiren Çakır, Laiklik ve Cumhuriyet düşmanlarının son 20 yılda hep öne çıkarıldığını ifade etti.

“TÜM İMKANLARINI TARİKATLARA SUNAN BİR YÖNETİM HALİNE GELDİ”

 Konuyu geniş bir şekilde ele alan Çakır, AK Parti hükümetinin Türkiye’nin değerlerine sahip çıkmak gibi bir niyeti olmadığını belirterek, “Son 20 yılda Cumhuriyet’e ve Laikliğe karşı ne kadar isim varsa, AK Parti hükümetinin desteğini alarak yüceltildi, yükseltildi. AK Parti, başında bulunduğu Cumhuriyet’i kendi çıkarları için kullanan, asla kurucu değerlerini önemsemeyen, FETÖ ile başlayan süreçte devletin tüm imkanlarını tarikatlara sunan bir yönetim haline geldi. Türklük ve Cumhuriyet adına hiçbir endişe taşımayan bu yönetimin esnafa ve yurttaşa karşı olan tutumları, düşünce yapılarının bir yansımasıdır. Bugün bakıldığında, Valiler taraflı bir şekilde, kanuna aykırı olarak Cumhurbaşkanını desteklerken, Milli Mücadele yıllarının vatan hainini de mezarı başında ziyaret edecek halde” dedi.

“İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMUN NE KADAR VAHİM OLDUĞUNU GÖREBİLİRİZ”

  Olayların tehlikeli olduğunu ifade ederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “15 Temmuz’u FETÖ yapmadı” ifadelerine de gönderme yapan Başkan Çakır, “ Öyle bir hale geldik ki teröristlerle mücadele etmesi, ülkenin refahını güvence altına alması gereken isim, kanunları umursamaz bir şekilde Valilere hiçbir şey demiyor. Bununla da yetinmeyip, FETÖ’yü aklarcasına açıklamalar yaparak, resmen 15 Temmuz’un suçunu FETÖ’nün üzerinden almak istiyor. Tüm bu olayları ard arda koyduğumuz zaman içinde bulunduğumuz durumun ne kadar vahim olduğunu görebiliriz. Kanla ve gözyaşıyla, milli değerlerin göğüslenmesi ile kurulan Cumhuriyet’imiz yüz yılın en tehlikeli zamanlarından geçiyor” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat