BAŞKAN ÇAKIR: “ÖĞRENCİLER ANAYASAL HAKLARINI KULLANIYOR”

Genel 11 Ocak 2021 20:00
Videoyu Aç BAŞKAN ÇAKIR: “ÖĞRENCİLER ANAYASAL HAKLARINI KULLANIYOR”
A
a
CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Boğaziçi Üniversitesi eylemleri ve Canan Kaftancıoğlu’na yönelik suçlamalar hakkında açıklama yaptı. 
2 Ocak 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı kararıyla, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük görevine Melih Bulu’nun getirilmesinin ardından, üniversite öğrencilerinin başlattığı eylemler devam ediyor. Eylemlerin başlamasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili söyledikleri de siyasetteki tartışmaları alevlendirdi.

“ÖĞRENCİLERİN SESİNE KULAK VERİLMELİ”

CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlerle ilgili yazılı bir açıklama yaparak, öğrencilerin sesine kulak verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Çakır; ”Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum atanmıştır. Öğrenciler de haklı olarak okudukları okullarda söz sahibi olmak adına anayasal haklarını kullanarak protesto ediyorlar. Ama devletin başındaki yöneticiler, öğrencilerin sesine kulak vermek yerine, terörist ilan ediyor. Bu kabul edilemez bir şeydir. Üniversiteler özgür bilim yuvalarıdır ve öyle kalmaları gerekir, eğer keyfinize göre rektör atayacaksanız bu okullar nasıl özgür kalabilir?  Öğrencilerin sesine bir an önce kulak vermeli ve gereğini yapmalısınız.” dedi. 

“KENDİ ARŞİVLERİNE BAKARLARSA KİMLER TERÖR ÖRGÜTLERİYLE YAN YANA GÖREBİLİRLER”

Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayan eylemler sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için sarf ettiği sözler üzerine Çakır, “ Sayın İstanbul İl Başkanı’mız Canan Kaftancıoğlu’na yönelik sarf edilen sözler karamaladır, iftiradır, suçtur. İl Başkanımızı terör örgütü üyesi olmakla suçlayanlar kendi arşivlerine bakarlarsa kimin terör örgütleriyle zamanında yan yana olduğunu görebilirler. Canan Kaftancıoğlu, her zaman vatandaşlarımızla iç içe olup, sorunlara çözüm bulmak için çalışan, CHP değerlerine bağlı bir başkandır.” Şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat