BAŞKAN ÇELİK, AKP’Lİ İSİMLER HAKKINDA ŞOK EDİCİ İDDİALARDA BULUNDU

Genel 19 Ocak 2021 21:02
Videoyu Aç BAŞKAN ÇELİK, AKP’Lİ İSİMLER HAKKINDA ŞOK EDİCİ İDDİALARDA BULUNDU
A
a
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, şehirdeki AKP yöneticilerin darp, taciz, hırsızlık ve yolsuzluk iddialarını sıralayarak, “Bu olaylar hangi ahlaki ilke ve kriterlere uygundur” dedi.
   
AKP tarafından Cumhuriyet Halk Partisine yönelik, taciz baskıları yapılırken, CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, dikkat çekici iddialar gündeme getirdi. Tunceli’de AKP yöneticilerin ahlak dışı davranışlar ve usulsüzlükler sergilediğini dile getiren Çelik, yaşanan olayları maddeler halinde sıralayarak kamuoyu ile paylaştı. Çelik açıklamasında:

“AKP’NİN DÖNÜP KENDİNE BAKSIN”

“Türkiye 83 milyon insanın yaşadığı büyük bir ülke ve her insan birbirinden farklıdır. Kimisinin kötü davranışlar sergileyebilecek, kötü alışkanlıkları, edepsizlikleri vardır ve biz hiçbirini kabul etmiyoruz, edemiyoruz. Bugün yargı tarafından da cezası verilmiş durumlar yüzünden Cumhuriyet Halk Partisi üzerinde baskı kurmaya çalışan AKP, kendi yöneticilerinin yanlışlarını görmezden gelmektedir. Son dönemde Tunceli’de AKP’nin önemli isimleri tarafından çok fazla olumsuz durum meydana geldi. Taciz, hırsızlık, yolsuzluk hassasiyeti olan AKP’nin de dikkatini çekecek konular. Açıklayalım:

1- Yaklaşık 1 yıl önce ciddi iddialar nedeniyle Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü görevinden alınan Doktor Sercan Özaydın, AKP Tunceli İl Başkanlığına atandı. AKP Tunceli İl Başkanlığına atanan Dr. Sercan Özaydın’ın, İl Sağlık Müdürlüğü görevinden neden alındığını Tunceli kamuoyu biliyor. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının görevlerinden istifa etmeleri yasal olarak mümkün değilken, Dr. Sercan Özaydın, görevinden ayrılarak hem yasaları çiğnemiş hem de bu zor dönemde salgınla mücadele eden sağlık çalışanı arkadaşlarını yalnız bırakmıştır. İstifası nasıl kabul edilmiş ve AKP Tunceli İl Başkanlığına atanmıştır? Bu atama hangi ahlaki ve yasal ilke ve kritere uygun düşmektedir? 
2- Bir süre önce AKP Pertek İlçe Gençlik Kolları Başkanı, Pertek hastanesinde çalışan bir hemşireyi darp, taciz ve tehdit etmekten dolayı açığa alındı.
3- 2 Ocak 2021 tarihinde AKP Pülümür İlçe Başkanı TEDAŞ’a ait elektrik direklerini kesip götürürken, suçüstü yakalandı.
 Listeyi daha da uzatmak mümkün. AKP dönüp kendine baksın. CHP’ye ahlak dersi vermesin.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat