Başkan Demir’in, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Genel 10 Aralık 2021 14:12
Videoyu Aç Başkan Demir’in, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı
A
a
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında bir mesaj yayınladı. 

Başkan Demir, “üzülerek izlediğim konuların başında ülkemizdeki insan hakları ihlalleri gelmektedir. Ülkemiz, bu 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü derinleşen bir yoksulluk ve koronavirüs salgınının gölgesinde geçirmektedir. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi´nin 21´inci Maddesi´nde ´Herkesin, ülkesinde kamu hizmetlerinden eşit yararlanma hakkı vardır.´ yazmaktadır, ancak ülkemizde ne yazık ki durum endişe vericidir. Başta sağlık ve eğitim sistemleri olmak ücretsiz olarak tüm vatandaşlara eşit sunulması gereken temel haklar, ne yazık ki giderek sadece maddi yeterliliği olan vatandaşlara sunulur hale gelmiştir” dedi.

“Türkiye´de hakça ve adil bir düzenin tam olarak tesis edilebilmesi için hepimize büyük görevler düşmektedir” diyen başkan Demir,” İnsan hak ve özgürlüklerinin evrensel ölçütlere ulaştırılması konusunda toplum olarak gereken azim ve çabayı mutlaka göstermemiz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki bireysel hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi ile hukukun bağımsızlığının ve üstünlüğünün sağlanması toplumsal refaha ulaşma yolunda atılması gereken en önemli adımdır.
Ülkemizde ve dünya genelinde savaşların, işgallerin, kan ve gözyaşının sona ermesi, açlığın, hak ve adaletsizliğin, hukuksuzluğun ve yoksulluğun pençesinde kıvranan tüm insanların, insan hak ve özgürlüklerinin sağlanması ve korunması için azami çabanın sarf edilmesi, bireysel ve kurumsal alanda herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi, toplumsal barış ve huzura en büyük katkıyı sağlayacaktır.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü´nü içtenlikle kutluyor, toplumumuzda insan hak ve özgürlüklerinin, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının daha da pekişmesi dileğiyle, tüm halkımıza en içten saygı ve selamlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat