Başkan Dilmaç'tan öğrencisini döven öğretmene tepki ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ

Genel 23 Aralık 2021 19:14
Videoyu Aç Başkan Dilmaç'tan öğrencisini döven öğretmene tepki  ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ
A
a
Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, Aksaray'da bir ortaokulda koridora çıkardığı öğrencisi T.K.'ya şiddet uygulayan matematik öğretmeni Ali Rıza Y.'yı kınadı.

Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, açıklamasında; şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını dile getirerek, "Kentimizde bir okulda asla kabul edilemez şiddet olayı yaşanmıştır. Medya ya yansıyan görüntülerde, bir ortaokulda matematik öğretmeni Ali Rıza Y., koridora çıkardığı öğrencisi T.K.'ya tokat ve yumruk atıp, boğazını sıkıyor. Bu görüntüler hepimizi derinden etkilemiştir" Babaların ve annelerin öpmeye kıyamadıkları çocuklarını, bu halde görmeleri çok acı dedi.
Eğitimin önemine vurgu yapan Başkan Dilmaç, "Partimiz eğitimi en temel insan haklarından biri olarak görür. İyi bir eğitim ile şahsiyetini geliştirememiş bireylerin insan hakları bilincine ulaşması mümkün değildir. Bireysel gelişimin temeli de, toplumun her meselesinin çözümünün anahtarı da eğitimdir. Başta eğitim sistemimizde olmak üzere korkulardan, tabulardan, farklılıklara tahammülsüzlükten, ahlâk ve adalet üretemeyen yaklaşımlardan arındığımız ölçüde gençlerimiz potansiyellerini gerçekleştirme imkânına kavuşacaktır" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat