BAŞKAN GÜLER: “TEMİZLİK ÖNLEMLERİ DAHİLİNDE ESNAFIN EKMEK KAPISINI ÇALIŞTIRMASINA İZİN VERİN”

SİYASET 28 Ocak 2021 17:15
Videoyu Aç BAŞKAN GÜLER: “TEMİZLİK ÖNLEMLERİ DAHİLİNDE ESNAFIN EKMEK KAPISINI ÇALIŞTIRMASINA İZİN VERİN”
A
a
 Yazılı bir açıklama yaparak esnafın dükkanlarının açılması gerektiğini ifade eden Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, “yüksek temizlik önlemleri dahilinde esnafın ekmek kapısını çalıştırmasına izin verin” dedi.

Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, pandemi döneminde alınan önlemler çerçevesinde AVM’lerin ve turizm merkezlerinin açık tutularak, lokanta, kıraathane, kafe gibi küçük işletmelerin kapalı kalmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. 

“YETERLİ YARDIMI YAPMADINIZ”

 Küçük esnafa yeterli desteğin verilmemesi ve büyük işletmelerin hiçbir sorun yaşamadan açık kalmasına tepki gösteren güler, “Pandemiyi atlatmak için önlemler alınmalı, ancak bu önlemleri alırken başka bir açıdan açıklar vermenin ne anlamı var. Eğer büyük işletmelerde insanlar bir araya gelerek tatil yapabiliyorsa, kongrelerde yüzlerce kişi toplanabiliyorsa, küçük bir masanın etrafında 2 kişinin yemek yemesinin çok da bir sakıncası olmasa gerek. Uygulanacak katı tedbirlerle esnaf tekrar çalışmaya başlayabilir. Artık dayanacak güçleri kalmadı. Yeterli yardımı yapmadınız. Bin lira gibi bir rakam ile göstermelik yardımlar ve faizli krediler verdiniz sadece. Eğer turizm ruhsatı olan, insanların şehir değiştirmesine sebep veren mekanlarda Koronavirüs bulaşmıyorsa, mahallenin kıraathanesinde, esnafın köşe başındaki küçük lokantasında da faaliyetler başlayabilir. Ama siz derseniz ki bulaşıyor, o zaman büyük işletmeleri de bu pandemi tedbirlerinin içerisine dahil edin ya da yüksek temizlik önlemleri dahilinde esnafın ekmek kapısını çalıştırmasına izin verin” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat