BAŞKAN GÜNEÇ: EMEKLİ EMEKLİ OLAMIYOR!

Gelecek Partisi 4 Ocak 2022 20:25
Videoyu Aç BAŞKAN GÜNEÇ: EMEKLİ EMEKLİ OLAMIYOR!
A
a
Gelecek Partisi Bolu kurucu İl Başkanı Özkan Güneç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün açıkladığı emekli ve memur zammına tepki gösterdi. Özkan Güneç, " Türkiye'de emeklilik rahata kavuşmak değil, çile çekmektir."dedi.

"EMEKLİ VE MEMURLAR EK İŞTE ÇALIŞMAK ZORUNDA"

Başkan Güneç yazılı olarak yaptığı açıklamada iktidarın, halkı önemsemediğini belirterek gerekli olan maaş zammını vermekten kaçtığını ifade etti. Başkan Güneç konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
" Emekli deyince refah seviyesi yüksek. Evinde çiçek yetiştiren, dünyayı gezen, her gün bir aktivite yapan, torunlarıyla vakit geçiren, tatil beldelerinde vakit öldüren, bulmaca çözen insanlar aklımıza gelir. Evet bu yurt dışında böyle. Ama gel gelelim ülkemize bunun tam tersi. Emekliler çalışırken borç içine batıyor, ayı zor getiriyor. Emekli olup kurtulacağım gözüyle bakamıyor çünkü emekli maaşı, çalışırken aldığı maaştan katbe kat daha düşük. Haliyle insanlar emekli olmak istemiyor. Emekli olursa da o yaşından sonra işe girip çalışıyor. Şimdi soruyorum onca yapılan zamlardan sonra emekli ve memura yapılan maaş zammı enflasyonu karşılıyor mu? 2 ay sonra karşılayacak mı? 2022'nin sonunda karşılayacak mı? Emekli ve memur ne yiyecek, enflasyona karşı nasıl dik duracak. İktidar bu maaşı mı halka uygun gördü? Hepsini tek tek açıklasın." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat