BAŞKAN GÜNEÇ’TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Genel 24 Kasım 2021 16:05
Videoyu Aç BAŞKAN GÜNEÇ’TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
A
a
Gelecek Partisi Bolu İl Başkanı Özkan Güneç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. 

Başkan Güneç mesajında, “Öğretmenlerimizin geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da en güzel şekilde yerine getireceklerine inancımız tamdır” dedi.
Mesajında öğretmenlerin sorunlarına da değinen başkan Güneç, “her yıl ne yazık ki sadece bir gün kutlama programı yaparak geleceğimizi inşa eden öğretmenlerimizi hatırlıyoruz. Yıllardır yaşanan sorunlar ne yazık ki göz ardı ediliyor. Birçok öğretmenimiz okulundan mezun olduktan sonra ataması yapılamadığı için işsiz kalmaktadır. Okullarımızda birçok alanda açık olmasına rağmen atalamalar yapılmamakta ve bu genç kardeşlerimiz açıkta bırakılmaktadır. Üstüne bir de sözleşmeli olarak çalıştırılmak zorunda bırakılan öğretmenlerimiz aldıkları düşük ücretler ile geçinmeye çalışmaktadır. Bu tür sebeplerden dolayı birçok öğretmenimiz ne yazık ki bunalıma girmekte ve intihara sürüklenmektedir. Bu genç öğretmenlerimiz için artık yeni düzenlemeler yapılmalıdır. Eğitim bir ülke için en önemli konudur. Eğitimin kaliteli olması için öğretmenlerimiz desteklenmelidir.
 Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.' dedi.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat