Başkan Güvenir, 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı

Türkiye 16 Mart 2022 17:51
Videoyu Aç Başkan Güvenir, 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınladı
A
a
CHP Malazgirt İlçe Başkanı Güvenir, 18 Mart Şehitleri Anma ve Deniz Zaferi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Güvenir, "Çanakkale Zaferi, 18 Mart 1915’te vatan ve milletin bağımsızlığını korumak, vatan ve milletin bekası için yurdumuzun dört bir yanından ailelerini arkalarında bırakarak gelen kahramanlarımızın her türlü imkânsızlık ve yokluğa rağmen varını yoğunu ortaya koyarak, zor şartlar altında kendisinden donanım ve imkân yönünden güçlü olan ordulara karşı verdiği muhteşem mücadeleyle destanlaşmış, eşine az rastlanır, anlamlı bir kahramanlık destanı ve tarihi dönüm noktalarından biridir. Türk milleti, vatanını, hürriyet ve istiklalini korumak için emsalsiz fedakârlıklar göstermiş,cesaret dolu mücadelesiyle tarih boyunca şanlı zaferler kazanmıştır.
18 Mart Şehitleri Anma Günü, her daim milletimizin gönlünde yer alan aziz şehitlerimizi yâd etmek açısından önemli bir gündür. Canı pahasına mücadele ederek bu toprakları vatan yapan isimli-isimsiz kahramanlarımız, ebedi varlığımızın teminatı olmuşlardır.
Bu vesileyle, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 107. Yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle de; Aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan (cc) rahmet diliyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat