BAŞKAN GÜVENİR’DEN MALAZGİRT VE BÜYÜK TAARRUZ KUTLAMASI

Genel 27 Ağustos 2021 00:02
Videoyu Aç BAŞKAN GÜVENİR’DEN MALAZGİRT VE BÜYÜK TAARRUZ KUTLAMASI
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Muş Malazgirt İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, Malazgirt Zaferi’nin 950. yıldönümü ile Büyük Taarruz’un 99. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

CHP Malazgirt İlçe Başkanı Güvenir mesajında: “Bizlere Anadolu'nun kapılarını açan ve bu toraklarda kardeşçe, yaşamamızı sağlayan 1071 Malazgirt Zaferi ile bugünkü Türkiye'nin temellerinin atılmasında büyük rolü olan 1922 Büyük Taarruz Zaferi'nin millet olmamızda katkısı çoktur. Ülkemizin şanlı tarihinde yeni bir dönemin kapılarını açan, milletimize yeni bir vatan, yeni bir istikbal kazandıran Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl dönümünü ve 26 Ağustos 1922 büyük Taarruz 99. Yıl dönümünü büyük bir gururla idrak etmekten mutluluk duyurum. Malazgirt Zaferi’nin sadece Türk tarihinin değil dünya tarihinin akışını değiştirdi. 

Malazgirt zaferi gök kubbe altında ahitleşen iki kardeş toplumun kıyamete kadar sürecek birlikteliğinin sembolüdür. Gücünü maneviyatından alan milletimiz, tarih boyunca eşsiz zaferler kazanarak, Anadolu’nun Türkiye halklarından başka bir millette vatan olmayacağını sayısız kez ispat etmiştir. Aziz milletimizin şanla, şerefle, başarılarla dolu tarihinde yeni bir dönemin kapılarını aralayan Malazgirt Zaferi'nin kazanılmasını sağlayan ortak ideallerimiz ve müştereklerimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşu sırasında da en büyük yol göstericimiz olmuştur. Malazgirt Zaferinden aldığımız ilhamla, millet olarak büyük, güçlü, aydınlık geleceğimizi inşa etmenin çabası içindeyiz.
     Bu düşüncelerle Malazgirt Zaferi'nin 950. yıl dönümünde, büyük komutan Sultan Alparslan'ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum” ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat