BAŞKAN HALICI, VALİLELERE SİTEM ETTİ “BU İSİMLER HAKKINDA, SORUŞTURMA BAŞLATILMALI”

Genel 10 Şubat 2021 12:09
Videoyu Aç BAŞKAN HALICI, VALİLELERE SİTEM ETTİ “BU İSİMLER HAKKINDA, SORUŞTURMA BAŞLATILMALI”
A
a
 CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı, son günlerde valililerin gündeme geldiği konulara ilişkin, “Kanunun ilgili maddesini ihlal eden bu isimler hakkında, soruşturma başlatılmalı ve memurun parti ve zümre destekleyici davranış ve icraatlarda bulunamayacağı hatırlatılmalıdır” dedi. 

 Türkiye son günlerde valileri konuşmaya devam ediyor. Kurutuluş Savaşı döneminin ayrılıkçı ve Kuva-yi Milliye düşmanı İskilipli Atıf’ı ölüm yıl dönümünde mezarı başında anan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin de katılımıyla tören düzenlendi. Valilerle ilgili farklı bir gelişme de Twitter’da yaşandı. Aralarında Kocaeli ve Trabzon gibi büyükşehir valililerinin bulunduğu isimler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını paylaşarak, “Erdoğan’ın Yanındayız” etiketiyle desteklerini bildirdi. Gelişmeler üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı, yazılı bir açıklama yaparak, valiler hakkında soruşturma başlatılması gerektiğini ifade etti.

“BU İŞİN SONUNDA NE OLACAK”

Valilerin yetki alanlarının genişliğini hatırlatarak, AK Partili bir siyasetçi gibi davranmalarının sakıncalarına işaret eden Başkan Halıcı, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, valiler için ‘militan’ ifadesini kullandığı zaman eleştirilmişti. Ancak şimdi yaşanan son olaylarla bu ifadenin ne kadar doğru ve yerinde olduğunu görebiliyoruz. Kuva-yi Milliye düşmanı gerici İskilipli Atıf’a mezarı başında dua eden vali, sosyal medyada AK Parti’nin bir üyesi gibi destek paylaşımı yapanlar… Şimdi durup düşünmek lazım, bu işin sonunda ne olacak? Büyük bir şehrin emniyet güçlerini elinde tutan, yeri geldiğinde garnizona bile müdahale edebilecek unvan ve makamdaki bir ismin partili bir kimlikle hareket etmesi, Cumhuriyet’in İlke ve İnkılaplarına karşı tutum sergilemesi, nasıl bir işleyişin göstergesidir? Kanunun ilgili maddesini ihlal eden bu isimler hakkında, soruşturma başlatılmalı ve memurun parti ve zümre destekleyici davranış ve icraatlarda bulunamayacağı hatırlatılmalıdır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat