Başkan Kabakçı’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Genel 10 Aralık 2021 14:16
Videoyu Aç Başkan Kabakçı’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) İzmir Balçova İlçe Başkanı İ.Can Kabakçı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Kabakçı, “Yaşama hakkı, eğitim hakkı, yerleşme ve seyahat etme özgürlüğü, çalışma hakkı, özel yaşamın ve haberleşmenin gizliliği gibi birçok haklarımız vardır. Bu haklarımız devletin güvenliği vb. çok ciddi durumlarda kanunla kısıtlanabilir ama bunun dışında hiç kimse tarafından kısıtlanamaz ya da engellenemez.
Şunu unutmamak gerekir ki bu dünya hiç kimsenin tapulu malı değildir. Hepimiz bu dünyada eşitiz ve hiç kimse bir başkasının özgürlüklerini kısıtlayamaz. Zengin olmak, farklı ırk veya tenden olmak vb. vasıfların hiç kimsenin bizim haklarımızı gasp etmesi için geçerli bir sebep olamaz.
1948 yılında imzalanan İnsan Hakları Evrensel Bildirgesine bizim ülkemiz de 1954 yılında imza atmış ve tüm vatandaşlarımızın insan hakları ile ilgili haklarını garanti altına almıştır.
Bu dünya tüm insanlara yetecek kadar kaynaklara ve imkânlara sahiptir. Yeter ki herkes tüm insanların hakları olduğunu bilsin ve bu haklara saygı göstersin. Bunu sağlayabildiğimiz zaman dünya çok güzel olacaktır. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlu olsun" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat