BAŞKAN KARAHAN, KAN DONDURUCU CİNAYETİN ARDINDAN HUKUĞU İŞARET ETTİ

Genel 29 Aralık 2020 21:14
Videoyu Aç BAŞKAN KARAHAN, KAN DONDURUCU CİNAYETİN ARDINDAN HUKUĞU İŞARET ETTİ
A
a
Öğretim Görevlisi Aylin Sözer’in eski sevgilisi tarafından vahşice öldürülmesiyle ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, caydırıcı cezaların yürürlüğe girmesi gerektiğini belirtti.

 Türkiye kan donduran bir cinayetle sarsıldı. İstanbul Aydın Üniversitesinde çalışan Öğretim Görevlisi Aylin Sözer, eski sevgilisi tarafından evinde yakılarak vahşice katledildi. Konuyla ilgili CHP Bodrum İl Başkanı Halil Karahan yazılı bir açıklama yaparak üzüntüsünü dile getirdi. Karahan, kadın cinayetlerinin durması için caydırıcı hukuki önlemlerin alınması gerektiğini ifade etti. Karahan açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“CEZALAR CAYDIRICI OLACAK ŞEKİLDE, POZİTİF AYRIMCILIK UNSURLARIYLA GÜÇLENDİRİLMELİ”

“Artık canımız yanıyor, her gün kadınlarımızın, çocuklarımızın öldürüldüğünü duymak, görmek içimizi parçalıyor. Bugün pırıl pırıl bir kadını erkek cinayetine kurban verdik. Bu vahşi cinayeti en ağır şekilde kınıyor ve lanetliyorum. Yenilerinin yaşanmaması adına da yargı alanında caydırıcı, kesin ve etkin önlemler devreye sokulmalı. Kadınlarımızı, çocuklarımızı şiddete, istismara kurban etmeyelim. Özellikle kadın cinayetlerin iyi hal gibi cezayı hafifletici yöntemler kullanılmamalı. Cezalar caydırıcı olacak şekilde, pozitif ayrımcılık unsurlarıyla güçlendirilmeli. Her kaybettiğimiz kadınımızda insanlık onuruna balta vuruyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat