Başkan Karış Sabiha Gökçen'in andı

Genel 22 Mart 2022 15:03
Videoyu Aç Başkan Karış Sabiha Gökçen'in andı
A
a
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, dünyanın ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen'in hem doğum hem de ölüm yıl dönümlerini andı.
Başkan Karış: "Gazi'nin yanına küçücük bir çocukken koşarak gelen ve onu okutmasını isteyen, daha sonra da dünya tarihine geçmiş 20 havacı listesine adını yazdıran, birçok Cumhuriyet kadınına ilham kaynağı olan pilot Sabiha Gökçen'i rahmet ve saygıyla anıyoruz." 

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, "Gazi'nin yanına küçücük bir çocukken koşarak gelen ve onu okutmasını isteyen, daha sonra da dünya tarihine geçmiş 20 havacı listesine adını yazdıran, birçok Cumhuriyet kadınına ilham kaynağı olan pilot Sabiha Gökçen'i rahmet ve saygıyla anıyoruz." dedi.  
Başkan Karış, dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan pilot Sabiha Gökçen'in hem doğum hem de ölüm yıl dönümleri nedeniyle mesaj yayınladı.
Karış, Gökçen'nin dünyanın ilk kadın savaş pilotu olduğunu anımsatarak, ülkenin de ilk kadın pilotlarından olduğunu hatırlattı. 
Sabiha Gökçen'in örnek bir kadın, örnek bir yaşantı sahibi olduğunu anlatan Karış, "Gazi'nin manevi kızı, dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan bu değerli ismin bugün hem doğum hem de ölüm yıl dönümü. Böylesine başarılı bir kişinin hem doğum hem de ölüm yıl dönümlerinin aynı güne denk gelmesi de kendi şanına yakışır olmuş." diye konuştu. 

"DÜNYA LİSTESİNE GİREN BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ"

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Sabiha Gökçen'in başarılarla dolu bir hayatı olduğunu dile getirerek, şu görüşleri iletti:
"Gazi'nin yanına küçücük bir çocukken koşarak gelen ve onu okutmasını isteyen, daha sonra da dünya tarihine geçmiş 20 havacı listesine adını yazdıran, birçok Cumhuriyet kadınına ilham kaynağı olan pilot Sabiha Gökçen'i rahmet ve saygıyla anıyoruz. Tarihimizde böylesine değerli şahsiyetlerin bulunmuş olmasını bir şans olarak görüyorum. Kendisine, ülkemizin kadınlarına açtığı bu yol ve üstün başarıları için teşekkür ediyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat