BAŞKAN KIRILMAZ: ASGARİ ÜCRET ENFLASYON KARŞISINDA YETERSİZ KALACAK

Genel 16 Aralık 2021 19:41
Videoyu Aç BAŞKAN KIRILMAZ: ASGARİ ÜCRET ENFLASYON KARŞISINDA YETERSİZ KALACAK
A
a
CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, asgari ücretin 4.253 TL olması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

2022 yılı asgari ücreti, Asgari Ücret Komisyonu'nun 4. ve son toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 bin 253 TL olarak açıkladı. 
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, asgari ücretin küçümsenmeyecek bir rakam olduğunu belirterek enflasyonun da düşürülmesi gerektiğini ifade etti.
Başkan İzzet Kırılmaz, enflasyonun artmaya devam edeceğini ifade ederek, "Verilen rakam yılbaşını görür ve dolar kurundaki yükselişi görürsek aslında düşük. Enflasyonun daha ne kadar artacağını bilmiyoruz. Ama gidişat artacağının sinyalini veriyor. O tarihte 384 dolar net gelir elde ediyordu asgari ücretli bir kişi. Eğer aynı kur 15 TL üzerinden hesaplanırsa 5 bin 760 lira olması gerekir. Şimdi 4 bin 253 TL oldu ve biz bu rakamı yadırgamıyoruz" dedi. 

"İşsizliğin Artmasından Endişeliyiz"
İşsizliğin artacağından endişe ettiklerini belirten Kırılmaz, "Asgari ücret artışı elbette güzel ama bu iş verenin cebine de yansıyacak. Bir kişinin maliyeti 5 bin küsur TL olacak. İşsizlik de haliyle artacak. Temennim işsizliğin artmaması ve enflasyonun da doğru politikalarla indirilmesi. Herkese hayırlı olsun" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat