BAŞKAN KIRILMAZ: BU EKONOMİK PLAN DA İŞE YARAMADI!

CHP 30 Aralık 2021 11:57
Videoyu Aç BAŞKAN KIRILMAZ: BU EKONOMİK PLAN DA İŞE YARAMADI!
A
a
CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği Ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, yeni uygulanmaya başlayan ekonomik kalkınma planı "Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı" ile ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Kırılmaz, " Geçici bir düşüş yaşanmıştı ama Dolar günbegün yükseliyor" dedi. 

"ERDOĞAN DAHA VATANDAŞI TANIMIYOR"

Başkan Kırılmaz, Doların yine eski seviyelerini göreceğini  belirterek," Bu ekonomik sistem geldiğinde herkes rahat bir nefes aldı çünkü Dolar bir anda düştü. Hatta 18 TL'den 11'TL'ye saatler içerisinde düştü. Biz her zaman sevinmeyin dedik. Çünkü bu düşüş geçici. Şimdi onun acı acı meyvelerini yiyoruz. Dolar yine yükselmeye başladı ve iktidar elini, kolunu bağlamış oturuyor" dedi.

 Yeni planın kimseye yaramadığını söyleyen Başkan Kırılmaz, " Paranı bankaya koy, faize yatır, zengin ol diyorlar. Yahu halkta bankaya yatıracak para mı var. Para yetişmiyor para. Kenara koyacak 1 kuruş yok. İnsanlar ay sonunu çok zor getiriyor. İşte hükümet bunu anlamıyor. O yüzden bu kalkınma planı da tutmadı. Daha halkın varlık, yokluk derecesini anlayamıyor ama 20 yıldır ülke yönetiyor. Biz bu döneme kadar demek ki Allah'a emanet yaşamışız. Yoksa halimiz daha da duman oldu"şeklinde konuştu."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat