BAŞKAN KIZILBOĞA, “FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILMALI” 

Genel 8 Şubat 2021 12:16
Videoyu Aç BAŞKAN KIZILBOĞA, “FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILMALI” 
A
a
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, İçişleri Bakanı’nın, “15 Temmuz’u FETÖ yapmadı’ açıklamalarına tepki gösterdi.

 İçişleri Başkanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında 15 Temmuz Darbe Girişimi için, “15 Temmuz’u FETÖ yapmadı” ifadelerini kullandı. Soylu’nun dikkat çeken açıklamalarının ardından İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi. Kızılboğa açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“KAMUOYUNA AÇIKLAMAK ZORUNDASINIZ”

“Bugün tehlikeli bir tabloyla karşı karşıyayız. 15 Temmuz’dan bu yana FETÖ’nün siyasi ayağını araştırmamak adına bin takla atanlar, şimdi o kanlı gecenin sorumluluğunu neredeyse FETÖ’nün üzerinden alacak. Öyle ki on binlerce kişinin kendisini izlediği sırada, İçişleri Bakanı, ‘15 Temmuz’u FETÖ yapmadı’ diyebilecek kadar emin. Peki 15 Temmuz’u kim yaptı? Bizim yüzlerce canımıza kim kıydı? O kadar insanın kanını kim akıttı? Siz bunları biliyorsanız ve televizyonda on binlerce insanın karşısında söyleyebiliyorsanız, kamuoyuna açıklamak zorundasınız. Bu ifadeler FETÖ’nün bu işten sıyrılmasında bir basamak mıdır yoksa? Bunu da ilerleyen günlerde eminim ki göreceğiz. Meclis bir an önce FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması yönünde teklifi kabul etmelidir. Aksi halde yarın hiçbirini ülkemizde bulamayacağız.”

“KİMSE TERÖR ÖRGÜTÜNÜ AKLAMAYA KALKMASIN”

“Bu ifadeler tehlikeli ve sakıncalıdır hele İçişleri Bakanlığı makamında oturan birinin böyle ifadeler kullanması daha da tehlikeli. FETÖ üyelerini ve sempatizanlarını cesaretlendirir bu ifadeler. Bu ifadeler mahkemelerde FETÖ suçluları tarafından savunma olarak kullanılmayacak mı? Devleti yönetenlerin ağzından çıkanlara dikkat etmesi gerekmez mi? hiç kimse bir terör örgütünü aklamaya masumlaştırmaya kalkmasın.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat