BAŞKAN MALGAF: HALK EMEKLİ VE MEMUR OLMAK İSTEMİYOR!

SİYASET 4 Ocak 2022 15:10
Videoyu Aç BAŞKAN MALGAF: HALK EMEKLİ VE MEMUR OLMAK İSTEMİYOR!
A
a
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün  açıklanan emekli ve memur maaşı zamlarıyla ilgili eleştirel değerlendirmede bulunan TDP Adana İl Başkanı Hakan Malgaf, emeklilerin açlık sınırında yaşamaya devam edeceğini ifade etti.

"İKTİDAR HALKI TEK BAŞINA BIRAKTI"

Hakan Malgaf basına yaptığı yazılı açıklamada emekli ve memurun bu maaşlarla insanca yaşayamayacağını vurgulayarak," Yapılan maaş zamları çok küçük bir mebla. Bunu onaylamak, tamam demek mümkün değil. Kimilerine göre bu maaş çok gelse de tek kişinin emekli maaşı ya da memur maaşı ile ev geçindirdiğini unutmamak gerek. Yurt dışında emekli olmaya gün sayılırken bizim ülkemizde emekli olmak istemiyorlar. Bunun sebebi ise emekli maaşlarının az olması, emeklilerin ek işte çalışması. Artık insanlar memur olayım, rahatlayayım demiyor. Parası için özel sektöre gidip, canı çıkana kadar çalışıyor. Çünkü devlette aş yok, ekmek yok, para yok.
Bir kez daha söylüyorum. Bu maaşla memur,  emekli enflasyona yenik düşürüldü, halk bildiğin kaderine mahkum edildi, tek başına bırakıldı. Bir kez daha iktidar, halkı çok büyük sorumluluklar altında bıraktı ve gitti." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat