BAŞKAN ÖNEL: “İTİRAZ EDEN KİŞİLER, ORADA İŞGALCİ OLANLAR”

Genel 28 Ocak 2021 16:43
Videoyu Aç BAŞKAN ÖNEL: “İTİRAZ EDEN KİŞİLER, ORADA İŞGALCİ OLANLAR”
A
a
 Mezitli için projelendirilen Küçük Sanayi Sitesi hakkında çıkan iddialara yanıt veren S.S. Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Bünyamin Önel, itiraz eden kişilerin alandaki devlet arazilerini işgal ettiğini dile getirdi.

 Mezitli’de yapılacak Küçük Sanayi Sitesi için birkaç kişinin itiraz etmesi ve canlı yayında alanın ranta kurban edileceğini dile getirmesi üzerine, S.S. Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Bünyamin Önel yazılı bir açıklama yaparak iddialara yanıt verdi. İtiraz eden kişilerin işgalci olduğunu ifade eden Önel’in açıklamasının başlıkları şöyle:

“İTİRAZ EDEN KİŞİLER, ALANI NASIL KULLANDIKLARINDAN BAHSETMİYOR”

“Mersin’imiz için çok nemli ve büyük bir yatırım olarak Mezitli Küçük Sanayi Sitesi, 282 dönüm üzerinde, 249 hak malikinin olduğu bir alanda yükselecek. İtiraz eden kişi sayısı sadece 15. Bu itiraz edenler ise 150 dönümlük hazine arazisinden 2B tabu alamamış bir kısım. Bölgede kullandıkları, sahip oldukları alan 2 ile 3 dönem en fazla 5 dönüm. Buna rağmen 15 dönüm, 20 dönüm gibi büyük alanlarda devletin arazisini işgal ediyorlar. Yani 2 dönüm tapusu varsa, 15 dönüm tapusuz alan kullanıyor. Bir kısım vatandaşlarımız ise bu alandan 2B tapu alabilmiş. Ancak bu itiraz eden kişiler, kendilerinin alanı nasıl kullandığından bahsetmiyor. 

“O ZAMAN SAYISIZ LİMON AĞACI KAYBOLDU”

 Öte yandan bu duyarlı vatandaşlar, Mezitli’de binlerce dönüm arazi betonlaşırken, konutlar yapılırken neden ses çıkarmadı.  O zaman sayısız limon ağacı kayboldu. Biz tarımın öneminin farkındayız, tarımın ülkemiz için neden çok önemli olduğunu biliyoruz. Ancak kurulacak sanayi sitesinin de ülkemizde üretime, kalkınmaya ve düzene sağlayacağı katkının da ne kadar büyük olduğunun farkındayız.

“BU YATIRIMLA 8 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK”

Mezitli’de yükselecek, en son teknoloji ve imkanlarla donatılacak, 350 – 400 milyon liraya mal olacak bu yatırımla 8 bin kişi istihdam edilecek. Bunun yanında Mezitli’de yer alan Endüstri Meslek Lise’mizin öğrencileri de sitede kalfa olarak eğitim alacak, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen, yeni bir proje var. Liseler ve sanayi sitelerinin organize eğitim vermesini hedef alan. Mezitli Küçük Sanayi Sitesi de bu eğitimde en ön sırada yer alacak ve yılda bin 200 gencimizi yetiştirerek, ülkemize yeni ustalar, yeni beyinler, yeni yetenekler kazandıracak.

 “ÇİFTÇİMİZ ARACINI, TAMİR ETTİRME, BAKIMINI YAPTIRMA İMKÂNI BULACAK

Bizi rant ile suçlayanlar, bilmelidir ki bizim bu işte tek rantımız Mezitli’mizin yeni bir hayata başlaması, yetişecek gençlerimiz, millete sunulacak hizmettir. Tarıma da en büyük desteği burada yetişen yeni ustalarımız, iş yeri açan esnafımız verecek. Çiftçimiz aracını, gerecini kolay ulaşım ve yüksek araç gereç imkanları dahilinde en kısa sürede, yüksek doğruluk ve güvenilirlikle tamir ettirme, bakımını yaptırma imkânı bulacak. 

“ENGELLEMEYE ÇALIŞMAK MERSİN’E, TÜRKİYE’YE İHANET ETMEK DEĞİL MİDİR?”

 Gelişen dünyada bizim de gelişmemiz şarttır. Şimdi kalkıp böyle bir yatırımı engellemeye çalışmak Mersin’e, Türkiye’ye ihanet etmek değil midir? Küçük Mezitli Sanayi Sitemiz, modern yapısı sayesinde çevresine rahatsızlık vermeyecek, çevreyi temiz tutacaktır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat