BAŞKAN POLAT TERSİNE GÖÇ VE AK PARTİ’DEN KOPUŞLARI ANLATTI

Genel 10 Şubat 2021 12:30
Videoyu Aç BAŞKAN POLAT TERSİNE GÖÇ VE AK PARTİ’DEN KOPUŞLARI ANLATTI
A
a
Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulaki Polat, yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye’ye bakışı ile ilgili konuşarak göçün nedenlerini anlattı. AK Parti’den kopuşla ilgili ise Polat, “Biz AK Parti’den ayrılmadık, AK Parti 2002’deki o iyi ilkelerinden ayrıldı” dedi.

28 Şubat döneminde yurt dışına gitmek zorunda olduğun ifade eden ve yaşamının büyük bölümünü Almanya’da yaşayarak geçiren Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulaki Polat, yurt dışından Türkiye’ye, Türkiye’den ise yurt dışına göç ile yurt dışından Türkiye’ye nasıl bakıldığını tespitleriyle birlikte anlattı.

“SON 7 YILIMIZ TERSİNE GÖÇE DÖNÜŞTÜ”

Başkan Polat, “Kendi ülkemizde sağlıklı yaşam, güvenli bir ortam ve gelecekle ilgili kaygısı olmayan bir nesil istiyoruz. Bu nesli isterken özellikle 2010’da ülkeye döndüğümde, binlerce aile de Türkiye’ye dönüş yaptı. Çünkü kendi ülkemizde AK Parti’nin de iyi dönemlerinde hak, hukuk, özgürlük ve ekonomik refah anlamında ciddi atılımlar gösterildi. Bir düzen vardı ve Avrupa sermayesi Türkiye’ye akıyordu ama maalesef son 7 yılımız tersine bir göçe dönüştü. Benim gibi ülkesine dönen arkadaşlarımdan ki 10 aile döndük. Bunların 9’u tekrar Almanya’ya yerleşti. Bu, son zamanlarda ülkenin içine düştüğü zorluğun, güven ortamının zedelenmesinden kaynaklı bir sebeptir. Bu yatırımcıların çoğu, buradaki yatırımların çoğunu Avrupa’ya götürüp orada iş yapıyorlar. Bu çok acı bir durum.” dedi.

“SAVAŞIN İÇİNDE OLMAYAN SAVAŞI BİLEMEZ”

Yurt dışından AK Parti’ye yüksek oranda oy gelmesine de değinen Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulaki Polat, bunun nedenlerini ise şöyle anlattı: 
“Sayın Cumhurbaşkanı dini ve dili çok iyi kullanıyor. Özellikle son dönemlerinde muhalefeti şeytanlaştırarak siyaset kurmaya çalışıyor. CHP-HDP ile temas kuran tüm kesimleri şeytanlaştırma politikası kullanarak yanlış kabul ediyor. Avrupa’daki insanlar ise bilgiyi yandaş medyadan alıyor. Kendi memleketlerine dönüp şartların nasıl olduğunu görme şansları da yok. Kısacası savaşın içinde olmayan savaşı bilmez. Çatışmada olmayan çatışmayı bilmez. Avrupa’da daha çok sosyal medya ve televizyon aracılığı ile ülkeyi gözetlemeye çalışıyorlar.”

“BİZ AK PARTİ’Yİ DEĞİL, AK PARTİ 2002 İLKELERİNİ TERK ETTİ”

Gelecek Partisi’nin yurt dışında yaşayan vatandaşlarla ilgili çalışmalarına da değindi Başkan Polat, “Yurt dışıyla ilgili hem teşkilatlanma hem de Avrupa’da yaşayan vatandaşları doğru bilgilendirme konusunda özellikle Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu yer yer bize ‘AK Parti’yi neden terk ettiniz?’ sorusunu yanıtlamamızı istiyor. Biz AK Parti’yi terk etmedik, AK Parti 2002’de başladığı ilkeleri terk ettiği için ayrılık oluştu. AK Parti’yi terk eden Sayın Cumhurbaşkanı ve çevresindeki kısır kitledir. Ne AK Parti’nin tabanı ne de bizim gibiler asla alanı terk etmedik. Biz halka hak, hukuk, adalet, özgürlük ve ekonomik refah söylemleriyle mücadeleye girdik. Biz bununla ilgili bir toplantı düzenleyeceğiz detaylar ortaya çıkacak. Bununla ilgili Dış İlişkiler Başkanlığı çatısı altında da bu ay içerisinde toplantı gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat