Başkan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Genel 28 Ekim 2021 21:48
Videoyu Aç Başkan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Başkan  Yılmaz Büyükerşen mesajında, ‘’Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları sayesinde kurulan Cumhuriyet'imizin 98. yılını kutluyoruz. Ulusumuza kutlu olsun.

 

19 Mayıs 1919 günü Atatürk'ün Samsun'a ayak basmasıyla başlayan ve kazanılan Bağımsızlık Savaşımız 29 Ekim 1923'de Cumhuriyet'in ilanı ile taçlanmıştır. Yeni kurulan devletimizin tüm dünya tarafından tanınması sağlanmış, böylelikle savaş alanlarında kazanılan zaferler gerçek sonucuna ulaşmıştır. 

 

Bizler kutsal vatan toprakları üzerinde güven, gurur ve huzur içinde yaşıyorsak bunu o günlere ve o insanlara borçluyuz. Bu ülkenin vatandaşlarının Atatürk ve Cumhuriyet'e olan borçları asla bitmeyecektir. O nedenle de, bu ülke için çok çalışmalıyız. Onu korumak için çok mücadele etmeliyiz. 

 

Bugün Atatürk ve Cumhuriyet ilke ve devrimlerini bir türlü anlayamamış, özümseyememiş ve dahası içine sindirememiş bir takım kişiler ve gruplarla karşılaşıyoruz. Onlar her zamanki gibi, Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’in ilke ve devrimlerini unutturmaya ve ülkemizi karanlık tüneller içine hapsetmeye çalışıyorlar. Onlara asla izin vermemeliyiz. 

 

Bu vesileyle,

Tüm vatandaşlarımızın ve sevgili Eskişehirlilerin Cumhuriyet Bayramını bir kez daha gönülden kutlarken, başta Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, bugüne kadar bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.’’ dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat