BAŞKAN REMZİ ÜMİT ATAY ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI 

Genel 17 Mart 2021 16:25
Videoyu Aç BAŞKAN REMZİ ÜMİT ATAY ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI 
A
a
CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay mesajında, “Çanakkale Zaferi ulusumuzun bütün varlığıyla özgürlük ve bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin sembolüdür. Bugün bu zaferin 106. Yılını kutluyoruz. Çanakkale Zaferi; sadece Türkiye tarihi için değil dünya tarihinde de bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde yurttaşların belirleyici ve aktif bir rol oynadığı, kahramanlık ve fedakarlıklarının doruk noktasına ulaştığı bir prestij ve azmin mücadelesi olmuştur.” Dedi.

Başkan Atay mesajında şunları söyledi: “Bugün yaşadığımız topraklar üzerinde özgürce dolaşabiliyorsak, bunu Çanakkale’de verilen ölüm kalım savaşına borçluyuz. Bundan 106 yıl önce; emperyalist güçler, Türkiye üzerinde istedikleri paylaşımı gerçekleştirememiş, geri çekilmek zorunda kalmışlardır. Demokratik, laik, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temelleri Çanakkale Zaferi ile atılmıştır. Ancak son zamanlarda Çanakkale Zaferinin önemi göz ardı edilmekte, ulus bilincini aşılayan bu kahramanlık destanları kimi güçlerce önemsizleştirilmek istenmektedir. Oysa, Çanakkale Zaferi, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde; milletimizin tek yumruk olduğu, vatanın birlik, bütünlük ve bağımsızlık için ölüme bile gözünü kırpmadan giden kahraman askerlerimizin dünyaya verdiği en güzel derslerden biridir. Bundan 97 yıl önce Kurtuluş Ordusunun onca imkansızlığa, olumsuzluğa rağmen ırktan, renkten, mezhepten arınmış olarak birlik ve beraberlik içerisinde omuz omuza yan yana olmayı başarmış olması, bugün üzerine yeniden ve yeniden düşünülmesi gereken bir olgudur. Cumhuriyet’e sahip çıkan eğitimciler olarak, Çanakkale’yi ve Kurtuluş Savaşı’nı kazanan bilinci koruyacağımıza ve bu bilinci genç kuşaklara aktaracağımıza söz veriyoruz.

Yurdumuzu işgal eden emperyalist güçlere karşı, ulusumuzun eşsiz bir mücadele ile vermiş olduğu var olma savaşı ve bu savaş sonrasında kazandığımız zaferin 106. Yıldönümünde, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türk vatanının ve milletinin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.” Dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat