Başkan Sarıbaş’tan Kandil Mesajı

Genel 17 Ekim 2021 14:59
Videoyu Aç Başkan Sarıbaş’tan Kandil Mesajı
A
a
İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Mevlid Kandili dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. 

“Son peygambere ümmet olmak, pek tabiidir ki sadece O’nun varlığından ve doğumundan haberdar olmakla sınırlı değildir” diyen başkan Sarıbaş, “Bizlere düşen mesuliyet, Peygamberin yolunu takip etmek ve O’nu örnek almak, O’nun sağlığında ashabına takdim ettiği değer ve ölçüleri zaman ve mekân sınırlarının ötesinde kendi dünyamıza taşımak ve O’nun şaşmaz rehberliğine sımsıkı sarılmaktır. Bu insanlık için en hayırlı ümmet olma şerefine nail olmanın yegâne yoludur.
Sultân’ül-Enbiya Efendimizin kutlu doğumunun müjdeleyicisi olan Mevlid-i Şerif’in, kardeşlik, hoşgörü, tevazu, sevgi, saygı, güven, dostluk, samimiyet, sadakat, vefa, hak ve hakikat ekseninde hayatımıza yön vermek için büyük bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle Malatyalı hemşerilerimizin, aziz milletimizin, yurtdışındaki millet varlığımızın, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve tüm İslâm âleminin Mevlid-i Şerif’lerini tebrik ediyor; Mevlid-i Nebi’nin, bütün insan yetiştirme mekanizmalarımızı yeniden ele alarak, İslâm’ın hedeflediği insan-ı kâmiller yetişmesine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat