BAŞKAN SAYGILI: “ESNAF KAN AĞLIYOR”

Genel 10 Şubat 2021 19:54
Videoyu Aç BAŞKAN SAYGILI: “ESNAF KAN AĞLIYOR”
A
a
Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı, yazılı bir açıklama yaparak, “Esnaf bitti kan ağlıyor. Ya açın ya da gerekli yardımı yapın” dedi.

 Türkiye’yi yeni bir döneme sürükleyen Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 4 aydır lokantalar, restoranlar, kafeler gibi hizmet sektörünün önemli mekanları kapalı tutuluyor. Sadece paket servis yapabilen işletmelerin çalıştığı bu dönemde büyük kayıplara uğrayan esnaf, uzun zamandır sorunlarının çözülmesini bekliyor. Konuyla ilgili Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı da yazılı bir açıklama yaparak, esnaf için çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

“DAHA FAZLA DAYANAMAZLAR”

Esnafın içinde bulunduğu duruma uzun süre dayanamayacağını dile getiren Başkan Saygılı, “ Dünyanın farklı noktalarına yardım gönderen Türkiye, aylardır kan ağlayan esnafına yeterli yardımı yapamadı. ‘Merhaba’ dediğimiz her esnafımızdan ‘bin ah’ işitiyoruz. Bu durum altında daha fazla dayanamazlar. Şimdilerde AK Parti kongreleri sorun olmadan yapılabiliyor. Demek ki esnaf için de bir gevşeme düşünülebilir. Çaresi kalmayan esnafın dükkanını ya açın ya da gerekli yardımı yapın. Bu şekilde esnaf nereye kadar dayanacak?” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat