BAŞKAN ŞENTÜRK; “EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR”

Genel 2 Aralık 2021 14:07
Videoyu Aç BAŞKAN ŞENTÜRK; “EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR”
A
a
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, 3 Aralık Dünya Engelliler günü için yaptığı açıklamada Engelli vatandaşların bugün en büyük sorunu “erişebilirliktir” olduğuna dikkat çekerek en büyük engelin sevgisizlik olduğunu söyledi.

Başkan Şentürk, açıklamasında; "Engelli bireylerin eğitime, çalışma hayatına, sosyal yaşama, sağlığa, kısacası hayatın her alanına erişebilmesi sağlanırsa engeller engel olmaktan çıkar” dedi.

Engellerin, engel olmasının en önemli sebebi ayrımcılıktır diyen Başkan Şentürk; “İYİ Parti engelli vatandaşlarımızın bizim annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, komşularımız olduğunun bilinciyle çalışmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızla ilgili yapılması gereken ilk şey insanların zihinlerindeki engelleri ortadan kaldırmaktır. İYİParti olarak bizim sorumluluğumuz engelli yurttaşlarımızı toplumsal yaşamdan dışlamadan, onların her alanda karşılaştığı engelleri ortadan kaldırmaktır” diye konuştu.
Engelli vatandaşların sosyal hayatın her alanına dahil olmasını da savunan Başkan Şentürk; “Maalesef bugün ülkemizde engelli vatandaşlarımızın eğitim alması, çalışması, sosyal hayata katılması engelleniyor. Asıl engelli olanlar bu vatandaşlarımızı eve hapsetmeye çalışan sorunlu kafalardır.
İYİ Parti’nin engelli yurttaşlarımızla ilgili önceliği onların hak ve özgürlüklerden herkesle eşit oranda yararlanmasını sağlamak, kendilerine yönelik hizmetlere ulaşmalarını kolaylaştırmak ve kendi kendilerine yetebilecek, üretken bireyler olmaları için imkanlar sunmaktır.
En büyük engelin sevgisizlik olduğunu bilerek, engelli vatandaşlarımızın toplumun aynası olduğunun farkında olarak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her türlü tedbiri almak, iyileştirmeleri yapmak İYİ Parti’nin öncelikli hedefidir" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat