BAŞKAN ŞENTÜRK, "YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM’ RUHUYLA ESARET ZİNCİRLERİNİ KIRARAK, BAĞIMSIZ TÜRKİYE YOLCULUĞUNU BAŞLATMIŞLARDIR"

Genel 18 Mayıs 2021 21:22
Videoyu Aç BAŞKAN ŞENTÜRK, "YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM’ RUHUYLA ESARET ZİNCİRLERİNİ KIRARAK, BAĞIMSIZ TÜRKİYE YOLCULUĞUNU BAŞLATMIŞLARDIR"
A
a
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yıldönümünde bir kutlama mesajı yayınladı.

"102 yıl önce 19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları milli mücadelenin temellerini atarak, bağımsızlık meşalesini yakmışlardır" diyen başkan Şentürk, " Bu meşale etrafında birleşen aziz milletimiz ‘Ya istiklal, ya ölüm’ ruhuyla esaret zincirlerini kırarak, bağımsız Türkiye yolculuğunu başlatmışlardır. 19 Mayıs, milletimizin istiklalinin ve istikbalinin bekası uğruna yokluk içinde var olma mücadelesinin temellerinin atıldığı gündür. İnanıyorum ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü armağan ettiği gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla büyük Türkiye yolculuğumuzu kararlı adımlarla sürdürecektir. Milletimizin ve yarınlarımız olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, 102 yıl önce Samsun’da milli mücadele ruhu meşalesini yakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat