BAŞKAN SERKAN SARI'DAN İNÖNÜ'YÜ ANMA MESAJI!

SİYASET 25 Aralık 2021 11:37
Videoyu Aç BAŞKAN SERKAN SARI'DAN İNÖNÜ'YÜ ANMA MESAJI!
A
a

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. Başbakanı  İsmet İnönü'nün vefatının 48.yıl dönümü dolayısı ile anma mesajı yayımladı. 

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı,Türkiye Cumhuriyeti'nin 2. Başbakanı  İsmet İnönü'nün vefatının 48.yıl dönümü dolayısı ile anma mesajı yayımladı. 

"BU ÜLKE İNÖNÜ'YE DE ÇOK ŞEY BORÇLU"


Serkan Sarı, Atatürk'ün silah arkadaşı olan ve yüzlerce savaşa katılıp,Atatürk ile omuz omuza çarpışan İsmet İnönü'nün 48.ölüm yıl dönümü sebebiyle yaptığı açıklamada;"Siyasi ve askeri başarıları ile Türk Ulusuna sayısız hizmetleri bulunan, Milli Mücadele kahramanı, ilk Başbakanımız, 2. Cumhurbaşkanımız, 2.Genel Başkanımız,Atatürk'ün en yakın mücadele arkadaşı, büyük Devlet Adamı İsmet İnönü’nün vefatının 48. yılında saygı ve minnetle anıyorum. Bu vatan nasıl Atatürk'e çok şey borçluysa İnönü'ye de o kadar şey borçludur. Atatürk'ün vefatından sonra ülkemizi girdiği buhrandan çıkartıp, muasır seviylere yükseltmek için çok çaba sarfetmiştir. Biz de bir kez daha Cumhuriyet'in çoçukları olarak iki kahramanıma da minnetlerimi iletiyorum ve  her daim izlerdinden gideceğime söz veriyorum."şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat