Başkan Soyluçiçek, Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınlandı

Genel 16 Mart 2022 12:49
Videoyu Aç Başkan Soyluçiçek, Çanakkale Zaferi Mesajı Yayınlandı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
"Çanakkale Zaferi, yokluk içinde olan bir milletin, tüm olumsuzluğa rağmen başarıya ulaşabildiği bir zafer ve tarihimizin en önemli günlerinden biridir" diyen başkan Soyluçiçek, "Durumu ve sonucu itibariyle dünya tarihinin yönünü, milletimizin kaderini değiştiren Çanakkale Zaferi'nin 107. yıldönümü hepimize kutlu olsun. Her yeni nesil, bu büyük zaferi Milletimize yaşatanların ruhunu iyi idrak etmeli, Vatanımızın bütünlüğü ve devletimizin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Çanakkale ruhunu hissedebilmelidir.
Bununla birlikte, Çanakkale Savaşında yaşanan binlerce can kaybının, teknolojik yetersizliğin sonucu olduğu aşikardır. Böyle bir durumla tekrar karşılaşmamanın en önemli koşulu ise teknoloji ve bilimi kullanarak daha güçlü olmaya çaba göstermektir. Çünkü güçlü devlet olmak için bunu yapmamız gerekiyor.
Bu vesile ile bu destanı yazan tüm kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimize bir kez daha Yüce Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat