BAŞKAN TIKIZ: “GÖNEN KORONADAN DEĞİL KANSERDEN ÖLÜYOR”

Genel 28 Aralık 2020 10:46
Videoyu Aç BAŞKAN TIKIZ: “GÖNEN KORONADAN DEĞİL KANSERDEN ÖLÜYOR”
A
a
Bir dönem Gönen İl Genel Meclis üyeliği de yapmış olan Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Tıkız, Gönen’de her gün en az bir kişinin kanserden hayatını kaybettiğini halk ile paylaştı. 

Arıtmalarını çalıştırmayan, arıtmaları bile olmayan fabrika veya kurumların zehirli atıklarını Gönen Çayına salarak kanser dahil birçok ölümcül hastalığa sebep olduğunu belirten Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Tıkız, Gönen Çayı üzerinde binlerce dönem tarım arazisi bulunuyor diyerek kurum veya kurumlar için verilen cezaların yetersiz kaldığını, yöneticilerin ve siyasilerin bu konuda duyarsız kaldığını söyledi. 

TÜRKİYE'DE BİR YILDA KANSERDEN KAÇ İNSANIMIZ ÖLÜYOR?

Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Tıkız, “Korona virüs salgını tüm Dünya’nın başında bir bela kabul ediyoruz ama Covid-19 gibi bir çok salgın gördü bu dünya. Bilinen en büyük kalıcı bela Kanser! Niye ciddi tedbirler alınmıyor? Bile bile neden insanlarımız bu duruma getiriliyor? Kansere yol açan en büyük faktör kimyasal içerikli atıklar. Yöneticilerin ve siyasilerin duyarsızlığı yüzünden havaya, suya, toprağa salınan bu kimyasal atıkları biz teneffüs etmek zorunda kalıyoruz. Halkımız tarım arazilerinde sulama olarak kullanmak zorunda kalıyor. Yetkililer bunları neden görmüyor? Gönen’deki kanser hastaları hakkında kesin rakam konusunda bilgim yok ama oldukça fazla olduğunu biliyorum. Sanırım korona virüs (Covid-19) hastaları, kanser hastalarının yanında yok kalır. Gönenli milletvekili kardeşimiz Ahmet Akın'ın ve  bizlerin tüm mücadele ve müdahalelerimize rağmen Gönen de çevre ve ziraat insanları katledilmeye devam ediyor açık ve net” dedi. 

YAVUZ SUBAŞI SÖZÜNÜ TUTMADI

 İktidar partisinin Milletvekili olan Yavuz Şubaş’ının, ‘Gönen'de çevreye Gönen çayına kim kimyasal atıklar salıyorsa canı yanacaktır’ diyerek söz verdiğini fakat sözünü tutmadığını belirten Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Tıkız, “ Sözde Gönen’i zehirleyenlerin canı yanacaktı ama olan yine Gönenlilere oldu! Özellikle Ziraat Odası ve Gönen Tema vakfı girişimleriyle imza kampanyaları düzenlenmiş sesimizi duyurmak için televizyon çekimleriyle Gönen Çayı boyunca köylerde ki vatandaşların feryatları dile getirilmişti. Kendisi de Gönen’de olan Yavuz Subaş’ı verdiği hiçbir sözü yerine getirmedi. Canı yananlar Gönen’in sağlığını hiçe sayanlar değil, yine Gönen’deki vatandaşlarımız oldu” diye belirtti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat