Başkan Yavuz'dan "Nevruz" kutlaması

Genel 21 Mart 2022 18:32
Videoyu Aç Başkan Yavuz'dan "Nevruz" kutlaması
A
a
CHP Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, Nevruz Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Yavuz: "Nevruz, barışın ve umudun habercisi, güzel yarınlarımıza sevinç ve mutlulukla bakmamıza vesile olan kutlu bir başlangıçtır." 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, tüm ülkede sevinçle kutlanan Nevruz Bayramı nedeniyle tebrik mesajı yayınladı. 
Başkan Yavuz, Nevruz’un baharın gelişini ve doğanın uyanışını müjdeleyen önemli bir bayram olduğunu belirterek, "Nevruz, kendisi için değerli olan tüm coğrafyada umut dolu başlangıçlar ile bolluk ve bereketin simgesi olarak kabul ediliyor." dedi. 
Nevruz'un yenilik, yenilenme, yeni bir başlangıç olduğunu anlatan Yavuz, "Nevruz, barışın ve umudun habercisi, güzel yarınlarımıza sevinç ve mutlulukla bakmamıza vesile olan kutlu bir başlangıçtır. Nevruz, birlik ve beraberliğimizi, huzurumuzu pekiştiren en önemli geleneklerimizden biridir." diye konuştu. 

"NEVRUZ GÜVEN DEMEKTİR, BARIŞ DEMEKTİR"

Başkan Recep Yavuz, Nevruz'un bu özellikleriyle herkese güven verdiğinin altını çizerek, şu görüşleri iletti:
"Bizler, dili, dini, mezhep ve inancı, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun, aynı bütünün, aynı vatanın, aynı milletin mensuplarıyız. CHP olarak her zaman gerçek barıştan yana olduk. Bunun için oldukça faydalı çözüm yolları sunduk. Şunu her zaman söyledik; Barış kimsenin tekelinde olmayan kutsal bir kavramdır. Milletimiz, tarih boyunca birbirine sarsılmaz bağlarla kenetlenmiştir. 
Her zaman ortak sevinç, umut ve kederlerimiz olmuş, bunları paylaşmıştır. Art niyetli kişilerin barışa gölge düşürmesine izin vermemiştir. Bu bağlamda, milletimizin Nevruz Bayramı’nı kutluyor, umut dolu, huzurlu, sağlıklı, başarılı, bereketli, kardeşliğin, barışın ve hoşgörünün hakim olduğu bir gelecek temenni ediyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat