Başkan Yokuş yüksek faize isyan etti!!!

Genel 21 Mart 2022 18:30
Videoyu Aç Başkan Yokuş yüksek faize isyan etti!!!
A
a
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Türkiye'nin AKP iktidarında tarihinin en yüksek faizini ödediğini belirtti.
Yokuş: "Yönetim beceriksizliğinin bedelini 85 milyon vatandaşımız ödüyor.Türkiye dünyada en yüksek faizle borçlanan ülke durumunda. Faizle mücadele ettikleri safsatasıyla faiz ve enflasyonu azdırarak milletimizi  yoksulluğa mahkum ettiler."

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Türkiye'nin AKP iktidarında halkı yüksek faiz altında ezdirdiğini belirterek, "Yönetim beceriksizliğinin bedelini 85 milyon vatandaşımız ödüyor.Türkiye dünyada en yüksek faizle borçlanan ülke durumunda ..”Faizle mücadele ettikleri safsatasıyla faiz ve enflasyonu azdırarak milletimizi  yoksulluğa mahkum ettiler ." dedi.

"DOLAR FAİZİNDE TARİHİ REKORU DA KIRDILAR"

Yokuş, AKP iktidarının beceriksizliği ve hataları nedeniyle şu anda tarihin en yüksek faizini ödediğini belirterek, şöyle devam etti:
"Ülkemizde şu anda dolar faizinde 19 yılın rekoru kırıldı. Uzmanların verdiği rakamları, yapılan haberleri herkes okuyordur. Son olarak Hazine, yüzde 8.625'lik yüksek faizle 2 milyar dolarlık borçlanmaya gitti. Bu ne demek biliyor musunuz? Sadece bu borç için 948,7 milyon dolar faiz ödenecek. Rakamın büyüklüğüne bakın. Bunu halkımız ödeyecek. Onların keyfi için alınan bu parayı hepimiz ödeyceğiz."
Ödenen bu faizin 19 yılın rekoru olduğunun belirtildiğinin altını çizen Başkan Yokuş, "Yönetim beceriksizliğinin bedelini 85 milyon vatandaşımız ödüyor. Türkiye dünyada en yüksek faizle borçlanan ülke durumunda, Faizle mücadele ettikleri safsatasıyla faiz ve enflasyonu azdırarak milletimizi  yoksulluğa mahkum ettiler." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat