BAŞKONSOLOS BORISOV, İYİ PARTİ İL BAŞKANI DEMİR’İ ZİYARET ETTİ

Genel 4 Şubat 2021 14:13
Videoyu Aç BAŞKONSOLOS BORISOV, İYİ PARTİ İL BAŞKANI DEMİR’İ ZİYARET ETTİ
A
a
  Bulgaristan Başkonsolosu Borislav Borısov, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve yönetimine ziyarette bulundu. 

 Edirne’de önemli bir buluşma gerçekleştirildi. Ankara’dan Edirne’ye atanan Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Borislav Borısov, ilk iş olarak İYİ Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve il yönetimi ile sohbet eden Başkonsolus, yanında getirdiği hediyeyi İl Başkanı Demir’e takdim etti.

“EDİRNE’DEKİ GÖREVİM BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Ziyarette kısa bir konuşma yapan Başkonsolos Borısov, Edirne’deki görevinin kendisi için çok önemli olduğunu, iki ülke arasındaki dostluğa çok önem verdiklerini belirterek, Bulgaristan’a yakınlığından dolayı Edirne’yi çok sevdiğini ve sakin bir şehir olduğunu vurguladı. Ülkesindeki Koronavirüs ile ilgili gelişmelere de değinen Borısov, “İçinde bulunduğumuz koronovirüs pandemisi tüm Dünya’yı olduğu gibi Bulgaristan’ı da etkiledi. Türkiye’de olduğu gibi, Bulgaristan’da da aşılamalar sağlıkçılardan başladı” dedi.

“KARŞILIKLI FİKİR TEATİSİNDE BULUNDUK”

Ziyaretle ilgili İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir yazılı bir açıklama yaptı. İki ülke arasındaki dostluğun önemine dikkat çeken Başkan Demir, “Edirne’ye yeni atanan Bulgaristan Başkonsolosu Sayın Borislav BORISOV İYİ Parti Edirne İl Başkanlığımızı ziyarete gelmiştir. İki ülke arasındaki dostlukların devam etmesi ve geliştirilmesi konusunda karşılıklı fikir teatisinde bulunduk. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iyi komşuluk ilişkilerimizi devam ettirmenin ümidi ve kararlılığı içerisindeyiz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selamlarını ve yeni görevinde başarı dileklerini ilettik. Sayın Başkonsolosa nazik ziyareti ve hediyeleri için partim adına çok teşekkür ediyorum. Kendisine yeni görevinde başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat