Belediye Pandemi Döneminde Halkın Yanında Olmaya Devam Ediyor

Genel 7 Ocak 2021 16:05
Videoyu Aç Belediye Pandemi Döneminde Halkın Yanında Olmaya Devam Ediyor
A
a
Edirne Belediyesi,  Kuka ve vidanjör kullanım ücretlerinde yüzde 81’e varan indirim başlattı. Halk sağlığının ve hijyen kurallarının daha da önem kazandığı; pandemi nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntılar gibi sebeplerle kuka ve vidanjör kullanım bedeli tek fiyat 50 TL olarak sabitlendi.
 
Edirne Belediyesi; 24 Kasım 2020 tarih ve 2020/175 sayılı Meclis kararı ile  2021 yılı Vergi Resim Harç ve Ücret Tarifelerini belirledi.  Belediye bu kapsamda Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü kapsamına giren işlerdeki tarifelerde yüzde 81’e varan indirimler yaptı.
 
Örnek bir karara imza atan Edirne Belediyesi  Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Ücret Tarifesinde Kanalizasyon tarifesinde yer alan Kuka ve Vidanjör kullanım şehiriçi ücret tarifesinde yapılan indirimler uygulamaya konuldu. COVİD-19 nedeniyle halk sağlığının, hijyenin öneminin artması; pandemi nedeniyle yaşanan ekonomik krizler gibi nedenlerle Edirne Halkı’nın bu hizmetlerden daha rahat bir şekilde yararlanabilmesi  için yapılan indirimde her iki aracın da kullanım bedelleri işyeri ve evlerde 50.- TL olarak sabitlendi.
 
Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kuka kullanım ücreti evlerde yüzde 68’lik indirimle birlikte 160 TL’ den  50  TL’ye;  İş yerlerinde yüzde 81’lik indirimle 265 TL’den 50 TL’ye, 8m³‘ lük  Vidanjör Kullanım Bedeli  evlerde yüzde 63’lük indirimle 135 TL’den 50 TL’ye, İş yerlerinde yüzde 78’lik 220 TL’den 50 TL’ye indirildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat