Benli: “Cumhuriyetimizin 98.Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun”

Genel 28 Ekim 2021 20:09
Videoyu Aç Benli: “Cumhuriyetimizin 98.Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun”
A
a
DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yardımcısı Benli mesajında: Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıldönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutlamaktayız. 
 
Milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biri olan Cumhuriyetimiz kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünüdür. 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Ülkemizin günümüz dünyasında daha fazla söz sahibi olabilmesi için, dünyadaki gelişme ve değişmeleri iyi tahlil etmemiz, değerlerimize sahip çıkmaya ve bu değerleri yüceltmeye devam etmeliyiz. Milli birlik ve sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenerek; birlik, beraberlik ve dayanışmamızı sürdürmeliyiz.
Cumhuriyetimiz, bu topraklar üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı kökeni, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun hiç bir ayrım yapmaksızın her bir ferdinin, bu ülkenin aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir görüşe sahiptir. Bugün hepimize düşen ortak görev, milli değerlere, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, bu ruh ve bilinci gelecek nesillere aktarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Anadolu’nun Türk yurdu kalmasını sağlayan kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 98.Kuruluş yıldönümü kutlu olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat