Biber: "Başımıza KDV Zammı Yağacak"

Genel 6 Ekim 2021 13:35
Videoyu Aç Biber: "Başımıza KDV Zammı Yağacak"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, KDV zammına ilişkin olarak konuştu. 

Başkan Biber açıklamasında; "Esnafı bitirmeye ant içen iktidar bu ayın başından itibaren berber, kuaför, lokanta, kahvehane, tamirhane, kuru temizleme dahil onlarca mal ve hizmette ki KDV indirimine son verdi. 7 ile 10 puanlık KDV artışı zam sağanağına yol açacak.

1 Ekim itibarıyla KDV yükü 8 ila 10 puan birden artan bu ürünlere yükselen KDV oranında zam gelmesi bekleniyor. KDV'yi nihai tüketici, yani mal ve hizmeti satın alan halk ödediği için zammın faturası da halka çıkacak.

KDV YÜZDE 18 OLANLAR

Uygulamanın devreye girmesiyle yolcu taşıma biletleri, alkollü içecekler hariç yeme içme hizmetleri, berber, kuaför ve güzellik salonları, cep telefonu, bilgisayar, saat bakım onarımı, motosiklet ve oto tamirinde KDV oranı yüzde 18 oldu. Televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi elektronik ve beyaz eşya tamiri, kombi, şofben bakım ve onarımı, sıhhi tesisat, boya badana işleri, düğün salonları, süs bitkileri ile çiçek teslimlerinde de KDV yüzde 18'e yükseldi.

İşyeri kiralama hizmeti, konser, fuar ve lunapark giriş ücretleri, terzilik, giyim eşyası ve ev tekstili onarım ve tamiratı, ayakkabı onarımı ve boyama, kuru temizleme, çamaşırhane, ütü hizmetleri, halı yıkama, ev ve bahçe gereçlerinin onarımı, mobilya ile ev döşeme bakım onarımında da KDV artık yüzde 18 olarak uygulanacak.

KDV oranları yüzde 8 olanlar

Uygulamanın sona ermesiyle sinema, tiyatro, opera, operet, bale, müze giriş ücretleri, kahvehane, kır kahvesi, çay bahçesi, çay ocağı, kıraathane, kafeterya, pastane, ayakta yemek yenilen yerler, paket yemek servisleri, lokanta, içkili lokanta ve kebapçıdaki yiyecek ve içeceklerde KDV yüzde 8'e çıktı. Ayrıca, otel, motel, pansiyon ve tatil köylerinde de yüzde 8 KDV uygulanacak.

Tüm bunlardan sonra halkımız da esnafımız da geçinmeyi bırakın yaşamanın derdine düşecek. Türkiye'nin ekonomisini bitiren iktidarın son ders zili çalmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi ilk seçimde göreve gelecek ve bu gidişata dur diyecektir. Bu millete bu zulmü reva gören iktidar ise hesap verecektir" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat