Bilgin: “Aynı Acıların Bir Daha Yaşanmamasını Diliyorum”

Genel 1 Temmuz 2021 22:54
Videoyu Aç Bilgin: “Aynı Acıların Bir Daha Yaşanmamasını Diliyorum”
A
a
Türkiye Değişim Partisi Çankaya İlçe Başkanı Alper Bilgin, 28. yılında 2 Temmuz 1993’te Sivas Katliamın ’da yaşamını yitirenleri andı.

Başkan Bilgin mesajında: “2 Temmuz 1993'de Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Sivas'ta Madımak Oteli'nde bulunan 33 şair, yazar, ozan ve 2 otel görevlisi ile birlikte 35 kişi kasten çıkarılan yangında hayatlarını kaybetmiştir.

Halkımızı üzüntüye, acıya boğan ve vicdanları yaralayan Madımak Katliamının üzerinden 28 yıl geçti. Aradan geçen zamana rağmen, yaşamlarını kaybeden çok değerli aydınlarımızın acısı hâlâ devam ediyor.

Mevlana, Yunus Emre, Hacıbektaş Veli, Pir Sultan Abdal'ın yetiştiği, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik anlayışının yüzyıllar boyunca hâkim olduğu Anadolu'da böyle acımasızca bir katliamın gerçekleştirilmiş olması, halkımızı birleştiren ve bütünleştiren değerlerin kaybolmakta olduğunun da bir göstergesidir.
Sevgisizliği, hoşgörüsüzlüğe, tahammülsüzlüğe ve her türlü ayrımcılığa rağmen birlik olmalı ve bütünleşmeliyiz. Barış ve huzura hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyduğumuz böyle bir dönemde, Madımak Katliamında kaybettiğimiz 35 yurttaşımızı saygıyla anıyor ve aynı acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat