BİNGÖL’DE HAK SAHİPLERİ KİRALARINI ALAMIYOR

Genel 31 Aralık 2020 15:00
Videoyu Aç BİNGÖL’DE HAK SAHİPLERİ KİRALARINI ALAMIYOR
A
a
İYİ PARTİLİ KIZILBOĞA: EVLERİ GERÇEKTEN BAŞLARINA YIKILDI

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, kentsel dönüşüm projesinde yaşanan mağduriyeti gündeme getirdi. Kızılboğa, “Hak sahiplerine 5 aydır kiraları ödenmiyor” dedi.
Bingöl Kültür Mahallesinde 2011 yılında kentsel dönüşüm kapsamına alınan 151 dönümlük alan ve akabinde gelen mağduriyeti İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa tekrar hatırlattı.
2016 yılında Bingöl Belediyesi tarafından, kentsel dönüşüm alanında evleri bulunan vatandaşlara tebligat gönderilerek evlerinin boşaltılması istendi. Hak sahipleri, yeni konutların yapılacağı umuduyla evlerini boşalttı ancak 2019’a gelindiğinde yerel seçimlerde belediye bşakanı değişince temeli atılan konut inşaatları da durdu. Bu süre zarfında hak sahiplerine 3 ayda bir kiralar ödendi ya da eksik yatırıldı. Konuya ilişkin İYİ Partili Kızılboğa ise şunları söyledi:
“5 AYDIR KİRALARI ÖDENMİYOR”
“Ankara’dan onay verilen bir proje. Vatandaşlar umutla evlerini boşalttı. Belediye ile sözleşmeler imzalandı. Ama o gün bugündür hak sahiplerinin yüzleri gülmedi. Mağdur edildiler. 5 aydır da kiraları ödenmiyor. Yeni yıla girerken deyim yerindeyse hak sahiplerinin evleri tam anlamıyla başlarına yıkıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bingöl Belediyesi, vatandaşın mağduriyetini görmeli. Vatandaşın mağduriyetleri bir an önce giderilmeli.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat